Yasaman

چگونه با دیگران مهربان باشیم؟

معرفی روش‌های ساده برای مهربانی کردن به دیگران

مهربانی و اخلاق نیکو از ویژگی‌هایی است که هر کسی دوست دارد در خود تقویت کند. برخی از افراد به صورت طبیعی مهربان و دست و دلباز هستند و دیگران از حضور کنار آنها بیشترین لذت را می‌برند. اما باید بدانی مهربانی اخلاقی مادرزادی نبوده و می‌توان با تمرین آن را در خود تقویت کرد. در ادامه با "یاسمن" روش‌های ساده برای مهربانی کردن به دیگران را بخوان.

۱. به اندازه مناسب خوش اخلاق باش!

انگیزه‌های خودت را بررسی کن. برای آنکه به مرحله نوع‌دوستی واقعی برسی، متخصصان توصیه می‌کنند که باید قسمتی از شخصیتت را از بین ببری که برای انجام کار نیک، احساس غرور می‌کند. از خودت بپرس، آیا اگر فرد دیگری این کار را انجام داده بود هم به این اندازه خوشحال می‌شدم؟ یک فرد نوع‌دوست نتیجه اعمال مهم است و رضایت شخصی ناشی از کمک به دیگران چندان به چشم نمی‌آید.

بیشتر بخوانید: "رازهای داشتن زندگی شاد را می‌دانی؟"

۲. دست و دلبازانه رفتار کن!

رفتار دست و دلبازانه نه تنها باعث افزایش شادی تو شده، بلکه باعث ترشح حدود ۵۰٪ بیشتر از هورمون اکسیتاسین می‌شود که مسئول شادی مغز است. این نوع رفتار خلاقیت، انعطاف پذیری و مهارت حل مسئله را افزایش می‌دهد. عمل دست و دلبازانه حتماً نباید کاری باشد که هزینه گزافی برایش پرداخت می‌کنی، می‌توانی به سادگی یک مکالمه حال و روز دیگران را بهتر کنی.

۳. با مهربانی پاسخ بده!

اولین نفری که امروز دیدی، چه در راه سر کار رفتن و چه همسایه بالایی، می‌تواند موقعیت خوبی برای مهربانی باشد. صرف‌نظر از موضوع صحبت و رابطه شما، می‌توانی بپرسی از کجا می‌آیند، می‌توانی درباره زندگی‌شان بپرسی، درباره نیازها و خواسته‌هایشان صحبت کنی. همین کار را با فرد دومی که می‌بینی انجام بده و کم کم به مهربانی با دیگران عادت خواهی کرد.

"چه ویژگی‌های شخصیتی مانع ورود موفقیت به زندگی می‌شوند؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن