Yasaman

چگونه بوی روغن سرخ شده را در خانه از بین ببریم؟

معرفی روش‌های از بین بردن بوی روغن سرخ شده از خانه

همه ما بعضی وقت‌ها از سرخ کردن مواد غذایی و درست کردن خوراکی‌های سرخ شده لذت می‌بریم. اما در مقابل بوی ماندگار روغن سرخ شده در خانه می‌تواند موجب آزردگی خاطر ما بشود. اگر تو هم دوست نداری پس از درست کردن غذا این بو را استشمام کنی، این مطلب را بخوان. در ادامه "یاسمن" روش‌های از بین بردن بوی روغن سرخ شده از خانه را به تو معرفی می‌کند.

۱. پیش از شروع، هوای خانه را تهویه کن!

تمام پنجره‌های خانه را باز کن و هواکش‌ها را روشن کن تا بو را به بیرون هدایت کند. اگر نمی‌توانی این کار را بکنی، بهتر است کولر یا هود بالای گاز را روشن کنی.

بیشتر بخوانید: "چیزهایی که شانس را به خانه تو می‌آورند!"

۲. جایی که در آن آشپزی می‌کنی را ایزوله کن!

سعی کن تمام درهای اتاق‌ها یا آشپزخانه را ببندی تا بوی روغن سرخ شده به تمام اتاق‌ها و قسمت‌های خانه درز نکند. با انجام این کار ساده، بوی سرخ شده تنها در آشپزخانه پخش خواهد شد.

۳. از کره، دارچین و شکر استفاده کن!

این مواد را به مدت یک ساعت در دمای ۲۰۰ درجه درون فر بگذار. با این کار، بوی این خوراکی‌ها در خانه پخش شده و مانع انتشار بوی سرخ شده به دیگر قسمت‌های خانه می‌شوند.

۴. سرکه و آب بجوشان!

یک پیمانه آب را با یک قاشق غذاخوری سرکه ترکیب کن و آن را درون یک ماهیتابه کوچک به جوش بیاور و اجازه بده بجوشد. همچنین می‌توانی پوست مرکبات یا چوب دارچین را بجوشانی تا رایحه جذابی در خانه پخش بشود.

۵. از جوش شیرین و دانه قهوه استفاده کن!

اگر کمی جوش شیرین یا دانه قهوه را درون یک کاسه بریزی و آن را تمام شب روی کابینت آشپزخانه بگذاری، به سادگی بوی اضافی را به خود جذب کرده و تو را از شر بوی سرخ کردنی خلاص می‌کند.

"چگونه لاک ناخن را از روی هر چیزی پاک کنیم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن