Yasaman

چگونه بوی دود درون خانه را از بین ببریم؟

روش‌های از بین بردن بوی دود از درون خانه

دلیلی وجود دارد که هیچ کسی از بوی دود در خانه لذت نمی‌برد. بوی سوختنی که پس از تمام شدن کار در خانه می‌پبچد بدترین قسمت آن است. علاوه بر دود سیگار، سوختن مدارهای دستگاه‌های الکترونیکی، آشپزی و دیگر چیزها باعث دود کردن و بو گرفتن فضای خانه می‌شوند. اگر دوست داری از شر این بوی نامطبوع در خانه خلاص بشوی، "یاسمن" روش‌های از بین بردن بوی دود از درون خانه را معرفی می‌کند.

سرکه برای از بین بردن بوی دود:

دود می‌تواند روی روکش‌ها و دیگر سطوح غیرپارچه‌ای درون خانه باقیمانده‌هایی از خود به جا بگذارد. محلول سرکه می‌تواند به شکستن مولکول‌های این مواد باقیمانده کمک کند و در نتیجه باعث از بین رفتن بوی دود از خانه می‌شود. سرکه و آب را به نسبت‌های مساوی ترکیب کن و آن را درون یک بطری اسپری بریز و از آن برای تمیز کردن سطوح خانه استفاده کن.

بیشتر بخوانید: "معرفی وسایل غیرضروری در خانه!"

جوش شیرین برای از بین بردن بوی دود:

جوش شیرین برای ویژگی‌های خنثی‌کننده خود شناخته شده است. این امر جوش شیرین را تبدیل به گزینه مناسبی برای بوزدایی از اکثر سطوح پارچه‌ای و خارج کردن بوی دود از آنها می‌کند. برای این کار، جوش شیرین را روی سطح فرش، مبل، موکت و هر چیزی دیگری که از پارچه ساخته شده بریز. سپس اجازه بده یک روز بگذرد و در نهایت جوش شیرین را با جاروبرقی تمیز کن.

روغن اکالیپتوس برای از بین بردن بوی دود:

رایحه قوی روغن اکالیپتوس می‌تواند بوهای ناخوشایند درون خانه را از بین برده و همچنین در نهایت باعث خوشبو شدن خانه بشود. ۱۵ تا ۲۰ قطره روغن اکالیپتوس را درون یک فنجان آب بریز. سپس مایع را به درون یک بطری اسپری دار بریز و آن را در تمام قسمت‌های خانه اسپری کن.

پیاز برای از بین بردن بوی دود:

پیاز دارای ویژگی‌های خنثی‌کننده بو است. این یعنی پیاز می‌تواند به سادگی تمام بوها را به خود جذب کرده و در عرض شب تا صبح بوی خانه را از بین می‌برد. پیاز را از وسط نصف کن و آن را درون کاسه در اطراف خانه قرار بده. اجازه بده پیازها تا صبح جادوی خود را انجام داده و سپس آنها را دور بینداز.

"آیا می‌دانی در دکوراسیون داخلی چه اشتباهاتی مرتکب می‌شویم؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن