Yasaman

راهنمای کاهش وزن با شنا کردن!

معرفی راهنمای کاهش وزن با شنا کردن

شنا کردن یکی از مؤثرترین ورزش‌های هوازی است. این ورزش شکل بدن را بهبود بخشیده، روحیه را بهتر کرده، ماهیچه‌های بدن را تقویت و انعطاف آنها را بیشتر می‌کند. شنا کردن می‌تواند به بهبود سبک زندگی کمک کند، اما آیا این ورزش برای کاهش وزن هم مؤثر است؟ در ادامه با "یاسمن" بخوان چگونه با شنا وزن کم کنیم؟

نحوه محاسبه ضربان قلب برای کاهش وزن هنگام شنا:

برای کاهش وزن هنگام شنا باید ضربان قلب خود را محاسبه کنی. در ادامه روش آن را بخوان:

۱. عدد ۲۲۰ را تقسیم بر سن خود بکن تا ماکسیمم ضربان قلب خود را به دست بیاوری. اگر ۲۵ ساله هستی، ۲۲۰ را تقسیم بر ۲۵ بکن تا عدد ۱۹۵ بدست بیاید. این عدد ماکسیمم ضربان قلب تو است.

۲. حالا برای سوزاندن چربی، باید ضربان قلبی حدود ۶۰٪ تا ۸۰٪ از این میزان را داشته باشی که برای مثال ما حدود ۱۱۷ الی ۱۵۴ تپش در دقیقه BPM است.

بیشتر بخوانید: "می‌دانی چگونه از شر چربی پهلو خلاص شویم؟"

برای آنکه این ضربان قلب را حفظ کنی، باید هنگام شنا مانیتور ضربان قلب داشته باشی. حالا باید ببینیم چگونه با شنا کردن وزن کم کنیم.

برای کاهش وزن با شنا کردن باید ۵ یا ۶ بار در هفته و هر بار به مدت ۶۰ دقیقه شنا کنی. اگر به تازگی شنا را شروع کرده‌ای، می‌توانی ۳ بار در هفته و هر بار ۳۰ دقیقه شنا کنی. سپس همانطور که با تنفس و تکنیک شنای خود راحت‌تر می‌شوی، می‌توانی میزان آن را به ۶ بار در هفته افزایش بدهی.

هدف تو باید رسیدن به سطحی از تناسب اندام باشد که در آن بتوانی ۲۰ بار عرض استخر را بدون توقف شنا کنی. اگر شناگر ماهری هستی، می‌توانی با حفظ ضربان قلب مورد نیاز برای سوزاندن چربی، وزن کم کنی.

"فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن