Yasaman

درمان‌هایی برای گلو درد که مؤثر هستند!

معرفی درمان‌هایی برای گلودرد که مؤثر هستند!

اگر گلودرد داری و قورت دادن بزاق تو احساس قورت دادن یک کامیون سنگ را به تو می‌دهد، روش‌های بسیاری برای مبارزه با آن وجود دارد. حالا که در فصلی با هوای ناپایدار قرار داریم، احتمال گلودرد و سرماخوردگی به شدت بالا رفته است. بنابرین اگر می‌خواهی با گلودرد مبارزه کنی، این مطلب را بخوان. "یاسمن" درمان‌هایی برای گلودرد که مؤثر هستند را معرفی می‌کند.

۱. آب و نمک قرقره کن!

آب و نمک می‌تواند التهاب گلو را با از بین بردن اسیدیته منجر به درد و آسیب دیدگی گلو، از میان بردارد. این کار همچنین می‌تواند به بیرون کشیدن عفونت از گویت کمک کند. برای این کار، نصف قاشق چایخوری نمک را درون یک لیوان آب گرم حل کن و سپس آن را قرقره کن.

بیشتر بخوانید: "خوراکی‌هایی که کلسترول را کاهش می‌دهند!"

۲. نوشیدنی‌های سرد بنوش!

دو سه جرعه اول این نوشیدنی ممکن است چندان خوشآیند نباشد. اما همانطوری که قرار دادن یخ روی مچ پای پیچیده می‌تواند درد را کاهش داده و از التهاب جلوگیری کند، نوشیدن مایعات سرد هم می‌تواند گلو را بی‌حس کرده و درد التهاب را التیام ببخشد.

۳. بستنی یخی بخور!

اگر از نوشیدن مایعات خنک خسته شدی، بستنی یخی می‌تواند جایگزین مناسبی در جنگ علیه التهاب گلویت باشد. بهتر است از طعم‌های مرکباتی دوری کنی، چرا که آنها می‌توانند موجب رفلاکس معده شده و شرایط گلویت را بدتر کنند.

۴. از خوراکی‌های اسیدی دوری کن!

رفلاکس معده یکی از متداول‌ترین دلایل گلودرد است. این یعنی هر کاری که منجر به تحریک رفلاکس بشود، می‌تواند دوره درمان گلودرد را طولانی‌تر یا شرایط را بدتر کند. به همین دلیل، بهتر است از نوشابه، خوراکی‌های سرخ شده و مرکبات مانند لیمو و پرتقال دوری کنی.

۵. از قرص‌های ضد اسید استفاده کن!

اگر احساس می‌کنی رفلاکس معده باعث گلودرد تو می‌شود، بهتر است از قرص‌های ضد اسید یا ضد رفلاکس معده استفاده کنی تا درد و التهاب گلوی خود را از بین ببری.

"فواید آهن برای بدن چیست؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن