Yasaman

برای کاهش وزن، دور این خوراکی‌ها را خط بکش!

معرفی خوراکی‌هایی که دشمن کاهش وزن تو هستند

همیشه به تو می‌گفتند خوردن میوه‌ها برای سلامتی ضروری بوده و این خوراکی‌های تازه و آبدار سرشار از انواع فواید سلامتی و مواد معدنی هستند. اما با این که این امر درست است، اما باید بدانی اگر قصد کاهش وزن داری، مصرف این خوراکی‌ها چندان به نفع تو نیست. در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا به تو بگوید برای کاهش وزن، باید دور کدام خوراکی‌ها را خط کشید.

اگر رژیم خود را برای کاهش وزن تنظیم کرده‌ای، بهتر است از خوراکی‌های پرچربی، پر از قند و سرشار از کالری دوری کنی. در ادامه ۴ مورد از این خوراکی‌ها را به تو معرفی می‌کنیم.

۱. نارگیل:

نارگیل یک میوه بوده و برعکس تصور اکثر افراد، از دانه‌های روغنی گیاهی نیست. گوشت نارگیل معمولاً خشک و شیرین است. با این که این میوه سرشار از قند بوده، سطح چربی و کالری موجود در آن هم چندان پایین نیست. یک پیمانه نارگیل حاوی ۴۶۶ کالری و ۳۳ گرم چربی بوده که آن را برای کاهش وزن تبدیل به ماده‌ای مضر می‌کند.

بیشتر بخوانید: "این تکنیک‌های جالب برای کاهش وزن مؤثر هستند!"

۲. ‌آووکادو:

این میوه سرشار از چربی بوده و خوردن نیمی از آن حدود ۱۴۱ کالری و ۲۶ گرم چربی را به بدنت منتقل می‌کند. به همین دلیل بهتر است اگر قصد کاهش وزن داری، تنها یک ششم از این میوه را در روز بخوری.

۳. میوه‌های منجمد یا کنسروی شیرین:

میوه‌های فرآوری شده حاوی کالری و قند بیشتر بوده و برای بدن، به خصوص اگر رژیم داشته باشی، مناسب نیستند. پزشکان به شدت مصرف میوه‌هایی که در شربت غلیظ آماده می‌شوند را نهی کرده و البته این ممنوعیت شامل میوه‌های منجمد شیرین هم می‌شود.

۴. میوه‌های خشک:

خرما که یکی از متداول‌ترین انواع میوه خشک بوده می‌تواند در زمان رژیم کاهش وزن، ایده نامناسبی باشد. یک پیمانه خرما حاوی ۵۰۲ کالری و ۱۱۳ گرم قند است. نه تنها خرما، بلکه کشمش را هم باید از رژیم غذایی خود حذف کنی. یک پیمانه کشمش حاوی ۱۰۹ کالری است که آن را تبدیل به یک خوراکی پرکالری می‌کند.

"فرق آب پرتقال با پرتقال تازه چیست؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن