Yasaman

خوراکی‌هایی که از ریزش مو جلوگیری می‌کنند!

معرفی خوراکی‌هایی که از ریزش مو جلوگیری می‌کنند

آیا علیرغم مراقبت‌های بسیار از موهایت، شاهد ریزش آنها هستی؟ باید بدانی که تو تنها کسی نیستی که با این چالش مواجه است. گاهی پیش می‌آید که انگار موهای ما نمی‌خواهند روی سرمان بمانند و باید از سطح آن فرار کنند. یکی از دلایلی که ممکن است باعث ریزش موهای تو بشود، تغذیه نادرست و نرسیدن مواد معدنی کافی به آنها است. در ادامه با خوراکی‌هایی که از ریزش مو جلوگیری می‌کنند آشنا شو!

۱. تخم کتان:

تخم کتان منبع سرشاری از اسیدهای چرب امگا ۳ بوده که موها را تغذیه کرده و از خشکی و شکنندگی آنها جلوگیری می‌کند. این اسیدها همچنین از طریق افزایش خاصیت کشسانی موها، باعث جلوگیری از شکستن آنها می‌شود. تخم کتان حاوی ویژگی‌های ضدالتهاب بوده که از فولیکول‌های مو در مقابل آسیب جدی محافظت کرده و در نتیجه از ریزش موها جلوگیری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: "تفاوت خشکی پوست سر و شوره سر چیست؟"

۲. بادام درختی:

بادام درختی سرشار از منیزیم بوده که آن را به یکی بهترین غذاها برای جلوگیری از ریزش مو تبدیل می‌کند. خوردن بادام درختی همچنین پوست کف سر را تغذیه می‌کند. منیزیم همچنین نقشی اساسی در تقویت تارهای مو و جلوگیری از شکستگی بازی می‌کند.

۳. پرتقال:

پرتقال منبع بزرگی از ویتامین C بوده که رشد موها را تقویت می‌کند. این میوه همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان، فلاونوئید، بتاکاروتن، منیزیم و همچنین فیبر بوده که برای افزایش رشد موها فوق‌العاده است. پرتقال به درمان شوره سر کمک می‌کند که در صورت عدم درمان می‌تواند موجب ریزش مو بشود. این میوه همچنین جنس و بافت موها را بهبود می‌بخشد.

۴. گردو:

این دانه‌ها به عنوان خوراک مو شناخته می‌شوند چرا که حاوی اسیدهای چرب امگا۳ بوده که برای داشتن موهای سالم و براق ضروری است. گردو همچنین دارای ذخایر زیادی از روی، آهن، سلنیوم و ویتامین‌های B1، B6 و B9 بوده که باعث تحریک رشد موها می‌شوند.

"ريزش مو و درمان آن با ساده‌ترین روش‌های ۲۰۱۸" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟