Yasaman

آیا خواص روغن زیتون برای مو همان‌قدر که فکر می‌کنیم است؟

آیا خواص روغن زیتون برای مو همان اندازه که فکر می‌کنیم است؟

امروزه، همه به دنبال اسرار داشتن موهایی زیبا و سالم هستند. برای این کار هم اغلب دست به دامان محصولات بهداشتی صنعتی می‌شوند؛ ولی مادربزرگ‌های ما از راه بهتری برای تقویت و سلامتی موهای خود بهره می‌بردند: استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن زیتون!

حال سؤال این است که به جای استفاده از محصولاتی که دارای مواد شیمیایی هستند، چرا از مزایا و خواص روغن زیتون برای مو بهره نبریم؟! مطالعات نشان داده است که استفاده از مواد طبیعی برای تقویت موها برای حفظ سلامتی آن‌ها نیز مفیدتر است.

در اینجا تو را با خواص روغن زیتون برای مو آشنا می‌کنیم و به تو می‌گوییم که آیا خواص روغن زیتون برای مو همان‌قدر است که به ما گفته‌اند یا خیر!

یکی از خواص روغن زیتون برای مو که بسیار هم مهم است، تقویت موها و پوست سر است که خود باعث جلوگیری از ریزش موها می‌شود. در ضمن، روغن زیتون خواص مرطوب‌کنندگی و نرم‌کنندگی نیز برای موها دارد. در ادامه، به مهم‌ترین خواص روغن زیتون برای مو اشاره می‌کنیم.

"فواید عجیب سس مایونز برای مو" را اینجا بخوانید.

۱۰ مورد از مهم‌ترین خواص روغن زیتون برای مو و سلامت موها:

۱. شوره سر از بین می‌برد! روغن زیتون بهترین ماده‌ای است که برای خلاص شدن از شر شوره سر به آن نیاز داری! فقط مقدار کمی لیمو را با آن مخلوط کن و آن را به آرامی روی موها و پوست سرت ماساژ بده!

۲. موها را مرطوب می‌کند! روغن زیتون می‌تواند رطوبت مورد نیاز موها را تأمین کند؛ به ویژه در ماه‌های خشک زمستان. برای این منظور، پس از شامپو زدن موها، از روغن زیتون به عنوان سرم مو استفاده کن.

۳. روغن زیتون موها را نرم می‌کند! اگر موهایی شکننده یا وز داری، باید بدانی که روغن زیتون موهای تو را نرم و لطیف می‌کند.

۴. روغن زیتون به حالت دادن موها کمک می‌کند! روغن زیتون گرم را به مو و پوست سر خود بمال و ۳۰ دقیقه صبر کن. این کار باعث می‌شود که موها راحت‌تر حالت بگیرند و نرم و زیبا شوند.

۵. روغن زیتون موها را تقویت می‌کند! این ماده حاوی ویتامین‌های ضروری است که به تقویت کراتین مو کمک می‌کنند و موها را شاداب و شفاف نشان می‌دهند.

۶. باعث رشد بیشتر موها می‌شود! استفاده از روغن زیتون برای رشد مو، ایده‌ای عالی است؛ زیرا سبب رشد فولیکول‌های موی جدید و پرپشت شدن موها می‌شود.

۷. روغن زیتون نقش پزشک را برای موها بازی می‌کند! اگر از ماسک‌های روغن زیتون استفاده کنی، می‌توانی مطمئن باشی که موهایت همیشه سالم هستند! برای این منظور، عسل، زرده تخم‌مرغ و روغن زیتون را با هم مخلوط کن و آن را به مدت ۲۰ دقیقه روی موهای خود بگذار. سپس موهایت را با شامپویی ملایم شست‌وشو بده.

۸. موهای فر و وز را صاف می‌کند! اگر روغن زیتون را قبل از شامپو زدن روی پوست سر ماساژ بدهی، فر و وزی موها را از بین خواهد برد.

۹. تحریک‌پذیری پوست سر را رفع می‌کند! اگر پوست سرت مستعد خارش و حساسیت است، روغن زیتون آن را تسکین می‌دهد.

۱۰. فرم طبیعی موها را حفظ می‌کند! یکی از بزرگ‌ترین خواص روغن زیتون برای مو این است که موهای طبیعی تو را حفظ می‌کند و باعث زیبایی طبیعی آن‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: "راههای تقویت مو که ساده، ولی باورنکردنی هستند!"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟