Yasaman

می‌دانی چه اشتباهاتی باعث زرد شدن دندان می‌شوند؟

معرفی اشتباهاتی که باعث زرد شدن دندان می‌شوند!

چه کسی است که دوست نداشته باشد دندان‌های سفید و مرواریدی داشته باشد؟ همه ما با رعایت نکات بهداشتی و مرتب مسواک زدن، از این مرواریدهای زیبا مراقبت می‌کنیم. اما گاهی پیش می‌آید که صرفنظر از میزان مراقبت، باز هم دندان‌های ما زرد می‌شوند. دلیل این مشکلات بسته به سبک زندگی تو دارند. در ادامه با اشتباهاتی که باعث زرد شدن دندان می‌شوند آشنا شو!

۱. استفاده زیاد از دهانشویه یا استفاده از نوعی که اسیدی است!

خشکی دهان یکی از بدترین محیط‌ها برای دندان است. بزاق حاوی ترکیباتی از مواد معدنی، آنزیم‌ها و اکسیژن است که تعادل pH دهان را خنثی نگه داشته و اسیدی که باعث از بین رفتن مینای دندان می‌شود را از بین می‌برد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنی اسیدی بودن بسیاری از انواع دهانشویه موجود در بازار است که باعث از بین رفتن مینای گرانبهای دندان می‌شود.

بیشتر بخوانید: "می‌خواهی در خانه دندان‌‌های خود را جرم گیری کنی؟"

۲. بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت نمی‌کنی!

طبق عقیده پزشکان، اگر در مسواک زدن و استفاده از نخ دندان ثابت قدم نباشی، ممکن است در نهایت شاهد جمع شدن جرم روی مینای دندان خود خواهی بود که می‌تواند منجر به بیماری‌های لثه بشود. جرم روی دندان‌ها یک لایه نازک ایجاد کرده که باعث زردی آنها می‌شود.

۳. هنگام مسواک زدن نیروی زیادی وارد می‌کنی!

با این که عادت به مسواک زدن بسیار توصیه می‌شود، اما فشار و سرعت بیشتر به معنی دندان‌های سالم‌تر نیست. در واقع، با این کار اثر معکوسی روی دندان‌های خود می‌گذاری. این امر به خصوص زمانی صحیح است که خمیردندان تو حاوی مواد ساینده باشد. اگر مدت زیادی با فشار مسواک بزنی، لایه مینای دندان نازک‌تر شده و باعث زرد به نظر رسیدن آن می‌شود.

۴. مرتب قهوه می‌نوشی!

با این که قهوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد، اما این نوشیدنی خوش عطر می‌تواند برای دندان‌ها مضر باشد. اگر در روز ۲ یا ۳ فنجان قهوه می‌نوشی، مینای دندان خود را مرتب در معرض ماده‌ای قرار می‌دهی که روی دندان‌ها لک ایجاد می‌کند. از آنجایی که مینای دندان متخلل است، این لکه‌ها می‌توانند به این حفره‌ها وارد شده و باعث زردی آنها بشوند. به همین دلیل بهتر است پس از نوشیدن قهوه،‌ دهان و دندان‌های خود را آبکشی کنی یا یک یا دو لیوان آب بنوشی!

"آیا استفاده از خمیردندان زغال فعال باعث سفیدی دندان می‌شود؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟