Yasaman

مصاحبه با "ایده اسماعیلی": مؤسس خلاق "د_روم" مرکز مانیکور و پدیکور

مصاحبه با "ایده اسماعیلی": مؤسس خلاق "د_روم" مرکز مانیکور و پدیکور

"مارال آسمانی"، دوست استایلیست "یاسمن"، این هفته به "د _ روم" The Room رفته و با "ایده اسماعیلی" مؤسس این مکان آرامش‌بخش گفتگویی را انجام داده است. "یاسمن" بخشی از این گپ دوستانه را انتخاب کرده تا با هم بخوانیم.

آن طور که "ایده" می‌گوید"، ۶ ماه است كه "د _ روم" The Room فعاليتش را شروع كرده است. "ایده" ابتدا توضیحی کوتاه دربارۀ سالن داده و سپس دربارۀ خودش صحبت کرده است.

"حدوداً چهار سال است که من به این موضوع فکر می‌کنم که چرا در ایران مکانی که چنین سرویس‌هایی را ارائه می‌دهد، وجود ندارد؛ مکانی که وقتی وارد آن می‌شوی احساس آرامش کنی و همراه دوستانت دمنوش بنوشی و ناخن‌هایت را درست کنی."

"همیشه وقتی به مکان‌های مشابه می‌رفتم و مجبور بودم زمانی را در آن جا سپری کنم، محیط از نظر چیدمان و ترکیب رنگ‌ها به گونه‌ای بود که دوست داشتم هر چه زودتر کارم تمام شود و از آن جا بروم. مسأله‌ای که مرا به فکر فرو می‌برد، این بود که آیا می‌توان این نوع خدمات را با محيط‌هايى متفاوت و الهام گرفته از معمارى سنتى و تلفيق آن با عناصر مدرن كه فرد در آن احساس راحتى شبيه منزل خودش داشته باشد، همراه كرد يا خير!؟"

مصاحبه با "ایده اسماعیلی": مؤسس خلاق "د_روم"

"نکتۀ دیگر نحوۀ ارائه خدمات مانیکور و پدیکور بود؛ چرا نباید این نوع خدمات به صورت یک‌دست و بر اساس یک استاندارد تعریف شده ارائه گردد؟ به طور مثال، وقتی وارد آرایشگاه‌ها می‌شوی، در قسمت ناخن، هر مانیکوریست، شیوۀ خاص خودش را دارد و با برند موردنظر خودش کار می‌کند. به نظر من تنوع بالاى رنگ‌ها، استفاده از برندهاى خوب و با كيفيت هم در لاك و هم در مقولۀ لوشن‌ها و كرم‌هاى دست و پا هميشه يكى از نكات بسيار حائز اهميت است."

مصاحبه با "ایده اسماعیلی": مؤسس "د_روم" در "روژا"

"من متولد سال ١٣٦٦ هستم، در زندگی خيلى از اين شاخه به اون شاخه پریدم. علاوه بر كلاس‌ها و دوره‌هاى مختلف نقاشى، طراحى و موسيقى كه می‌رفتم، در نوجوانى فكر مي‌كردم حتماً بايد وكيل شوم و به پاریس بروم. دانشگاه آزاد ادبيات فرانسه مى‌خواندم و هم‌زمان با ادبيات فرانسه، سه ترم حقوق خواندم؛ اما پس از مدتی رشته حقوق را رها کردم. برای مدت کوتاهی، دوره‌هاى طراحى داخلى گذراندم. سال دوم دانشگاه از ايران رفتم و همراه خواهر دو قلویم كه دو سال زودتر از من رفته بود، در دانشگاه "سوربون" Sorbonne پاريس در "ابوظبی" Abu Dhabi شروع به تحصيل كردم."

راهکاری برای داشتن ناخن‌هایی زیبا و محکم را بخوانید.

مصاحبه با "ایده اسماعیلی": مؤسس "د_روم"

"ديپلم فرانسه گرفتم و پس از ٢ سال به اين نتيجه رسيدم كه دوست دارم به ایران برگردم. پس از بازگشت دوباره رشته ادبيات فرانسه را ادامه دادم و ليسانس گرفتم." هم‌زمان با دانشگاه كار در مجموعۀ "روژا" را شروع كردم؛ هيچ‌ وقت فكر نمي‌كردم سر از عطر و ادكلن و لوازم ارايش در بياورم. بسيار به كارم علاقه‌مند هستم و تجارب زيادى در اين زمينه كسب كردم. خوشبختانه در كارم پيشرفت خيلى خوبی داشتم و هم اكنون به عنوان مدير روابط عمومى در "روژا" مشغول به كار هستم."

مصاحبه با "ایده اسماعیلی": مؤسس "د_روم" در مجموعۀ اسپای "روژا"

"يك روز كارى خودت رو برای ما توضيح بده"

"خوب راستش من در طول روز كارهاى زيادى انجام مي‌دهم. معمولاً صبح‌ها تا ظهر مشغول رسيدگى به انجام پروژه‌ها و مسائل مربوط به "روژا" هستم و عصرها به كارهاى مربوط به The Room رسيدگى می‌كنم و معمولاً زودتر از یازده شب به منزل برنمی‌گردم." "يك روز ايده‌آل برای تو چه طوریه؟"

"يك روز ايده‌آل براى من روزيه كه با ورزش شروع بشه و تمام كارهايى را كه روز قبل برنامه‌ريزى كردم، به موقع انجام بدم و بتونم زودتر، ترجيحاً وقتى هنوز هوا روشنه، به منزل برگردم و کنار خانواده‌ام باشم."

"لذت بخش ترين تفريح و سرگرمى تو چيه؟"

"تفريح مورد علاقۀ من سفر كردن و رفتن به رستوران است."

مصاحبه با "ایده اسماعیلی"

"شعارت در كار چيه؟"

"شعار من در كار برنامه‌ريزى، نظم و احترام به مشترى است كه بايد بگم اين سه نكته در واقع درسى است كه با كار كردن در مجموعۀ "روژا" ياد گرفتم و بهش بسيار معتقدم."

"اگه فقط يه لباس باشه كه شخصيت تو رو توصيف كنه اون چيه؟"

"پيراهن مشكى با آستين‌هاى بلند."

"مكان مورد علاقه‌ات در تهران كجاست؟"

"مركز شهر و بناهاى قديمی آن جا."

بیشتر بخوانید: همراه با تصویر: مدل‌های مانیکور در سال ۲۰۱۶

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل