Yasaman

فواید ماست برای پوست صورت را بشناس تا پوستی شاداب و نرم داشته باشی!

فواید بیشمار ماست برای پوست صورت و پوستی شاداب و نرم داشته باش!

ماست از خوشمزه‌ترین مواد غذایی است و در اکثر سفره‌های ایرانی و در کنار غذای اصلی دیده می‌شود. آیا می‌دانستی که این ماده لبنی لذیذ برای پوست صورت نیز فواید بسیاری دارد؟ با خواندن این مطلب با فواید ماست برای پوست صورت آشنا شو.

ماست، علاوه بر این که سرشار از مواد معدنی مانند کلسیم و روی است و برای تقویت استخوان‌ها، دندان‌ها و سیستم دفاعی بدن ماده‌ای ایده‌آل به شمار می‌آید، در ضمن دارای خواص بسیاری برای پوست نیز هست. به جای استفاده از محصولات کارخانه‌ای که سرشار از مواد شیمیایی و نگهدارنده‌ها هستند، می‌توانی در هفته چند بار از ماست کامل به عنوان یک ماسک کاملاً طبیعی و موثر استفاده کنی و پوستی درخشان و سالم داشته باشی.

خواص و فواید ماست برای پوست صورت:

ماست از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند: ماست به دلیل داشتن اسید لاکتیک (نوعی اسید آلفاهیدروکسی) در ترکیب خود، به نرم کردن پوست زبر و خشک کمک کرده و از بروز نشانه‌های پیری زودرس پوست مانند چین و چروک و لکه‌های پیری جلوگیری می‌نماید. اسید لاکتیک به حل شدن پوست فرسوده و مرده‌ای که در منافذ پوست جمع می‌شوند، کمک کرده و به پوست شادابی و جوانی می‌بخشد. برای ساختن یک ماسک موثر در مقابل پیری و برای لایه‌برداری از پوست، می‌توانی یک لایه کلفت از ماست کامل با چربی را روی صورت خود بمالی و پس از گذشت ۲۰ دقیقه، آن را با آب ولرم بشویی.

بیشتر بخوانید: "خواص شیر برای پوست و ۵ کاربرد مهم آن در زیبایی"

ماست از بروز آکنه و جوش جلوگیری می‌کند: پوست‌هایی که مساعد بروز آکنه و جوش هستند، می‌توانند سود زیادی از خواص ضدباکتریایی و قارچی ماست ببرند. در ضمن ماست، با داشتن مقادیری فلز روی، به معالجه و مبارزه با آکنه کمک بسیاری می‌کند و با از بین بردن ناخالصی‌ها، پوست را شاداب و پاک می‌نماید. برای ساختن یک ماسک ضد جوش، می‌توانی مقداری ماست کامل و پرچربی را روی نواحی مشکوک به آکنه مالیده، و پس از ۳۰ دقیقه، آن را با آب ولرم بشویی.

ماست به یکدست شدن رنگ پوست کمک می‌کند: در صورتی که از ماست به طور مداوم به عنوان ماسک برای پوست استفاده شود، خواص سفیدکنندگی آن پوست آسیب دیده از آفتاب یا عوامل دیگر را یکدست کرده و نشانه‌های آسیب دیدگی را به تدریج محو می‌کند. ماسک ماست، در ضمن، وسیله بسیار مناسبی برای ناپدید ساختن لکه‌های پیری محسوب می‌شود. برای یکدست کردن رنگ پوست، می‌توانی یک لایه نازک ماست کامل را روی صورت خود بمالی و پس از ۴۰ دقیقه، آن را با آب ولرم بشویی.

"خواص عسل برای پوست صورت و به کار گرفتن روشی کاملاً طبیعی و ارزان برای زیباتر بودن" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل