Yasaman

فواید عجیب سس مایونز برای مو

فواید عجیب و غریب سس مایونز برای مو

شاید باورنکردنی باشد؛ ولی سس مایونز به دلایل زیادی برای سلامتی موها مفید است و به همین دلیل، ماده‌ای معجزه‌گر برای موها به شمار می‌رود! برای این که به پرسش‌ها و کنجکاوی‌های تو در این زمینه پاسخ بدهیم، در این مقاله به فواید عجیب سس مایونز برای مو اشاره می‌کنیم.

سس مایونز برای مو فواید زیادی دارد و به روش‌های مختلفی می‌توان از آن برای موها استفاده کرد که در ادامه آن‌ها را می‌خوانی.

۱. رشد موها: سس مایونز حاوی زرده تخم‌مرغ، سرکه و روغن است که در کنار هم، موها را تغذیه و مرطوب و همچنین، پوست سر را برای رشد موهای جدید تقویت می‌کنند.

۲. از بین بردن انگل‌ها: سس مایونز یکی از محبوب‌ترین درمان‌ها برای مقابله با انگل‌های مو مانند شپش است.

۳. صاف کردن موها: استفاده مرتب از سس مایونز به عنوان ماسک مو می‌تواند به طور مؤثری موهای فر و وز را نرم و صاف کند.

۴. نرم کردن موها: از آنجا که سس مایونز غنی از اسیدهای آمینه و روغن‌های مغذی است، یکی از بهترین نرم‌کننده‌ها برای مو به شمار می‌رود. ۵. آبرسانی به موها: سس مایونز می‌تواند درمانی طبیعی برای خشکی موها و پوست سر باشد.

۶. محافظت از رنگ مو: موهای رنگ شده اغلب به سرعت تغییر رنگ می‌دهند. سس مایونز با بستن کوتیکول‌های مو که هنگام رنگ کردن باز شده‌اند، باعث تثبیت رنگ مو می‌شود.

۷. درمان شوره سر: سس مایونز حاوی سرکه است که ماده مؤثری برای متعادل کردن سطح PH پوست سر و تولید روغن در آن است. تولید بیش از حد روغن یکی از دلایل اصلی شوره سر است که سس مایونز به رفع آن کمک می‌کند.

"درمان طبیعی ریزش مو با روغن رزماری ممکن می‌شود!" را اینجا بخوانید.

سس مایونز برای مو و روش تهیه ماسک مایونز و تخم مرغ:

۲ عدد تخم‌مرغ را در کاسه‌ای با ۵ قاشق غذاخوری سس مایونز مخلوط کن و آن را از سمت ریشه موها به طراف انتهای آن‌ها بمال. ۲۰ دقیقه صبر کن. در این مدت می‌توانی کارایی ماسک را با پیچیدن حوله‌ای دور موها افزایش دهی.

پس از این مدت، موهای خود را با شامپویی ملایم و مناسب شست‌وشو بده. از این ماسک ۱ تا ۲ بار در هفته استفاده کن. پروتئین‌های موجود در تخم‌مرغ به تغذیه موها کمک می‌کنند و همچنین، ویژگی الاستیسیته موها را بهبود می‌بخشند. این مسئله به کاهش حالت شکنندگی موها کمک می‌کند و مانع آسیب دیدن آن‌ها می‌شود.

سس مایونز برای مو و روش تهیه ماسک مایونز و عسل:

نصف فنجان سس مایونز را با ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب مخلوط کن. این مخلوط را روی موهای خود بزن و از طرف ریشه موها به طرف ساقه آن‌ها برو. ۳۰ تا ۴۵ دقیقه صبر کن؛ سپس موهایت را با شامپوی ملایمی بشوی.
از این ماسک مو ۳ تا ۴ بار در ماه استفاده کن. عسل به آبرسانی موها کمک می‌کند و باعث نرمی و حالت‌پذیری آن‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: "روش طبیعی تقویت موی سر با نخود"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟