Yasaman

فواید روغن زیتون برای مو

فواید روغن زیتون برای مو

روغن زیتون در بسیاری از محصولات مراقبتی پوست و مو وجود دارد، از صابون‌ها و نرم کننده‌ها گرفته تا حالت دهنده‌ها و ... اما تو می‌توانی به راحتی بدون نیاز به این محصولات مراقبتی و صرف هزینه‌های زیاد، از فواید این مادۀ طبیعی استفاده کنی. همراه "یاسمن" با فواید روغن زیتون برای مو آشنا شو.

اگر موهای زبری داری، ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با ۲ قاشق غذاخوری عسل مخلوط کن و به عنوان یک ماسک آرام بخش به موهایت بزن. عسل به عنوان یک مرطوب کنندۀ طبیعی، موها و پوست را نرم می‌کند. وقتی این مخلوط را به موها و پوست کف سرت زدی، موها را با یک کلاه پلاستیکی حدود ۳۰ دقیقه بپوشان و سپس آن‌ها را بشور.

بهترین شیوۀ استفاده از روغن بادام برای مو را بخوانید.

برای درمان خشکی مو و آب رسانی آن می‌توانی یک ماسک مرطوب کننده برای موهایت تهیه کنی، به این صورت که ۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۲ عدد تخم مرغ را به خوبی با هم مخلوط کن و به کف سرت بمال. حدود ۵ دقیقه سرت را به آرامی با این مواد ماساژ بده، سپس موهایت را با یک کلاه پلاستیکی بپوشان و اجازه بده ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی سرت بماند، سپس آن را بشور.

روغن زیتون در درمان شورۀ سر نیز تأثیر دارد. برای این کار ابتدا موهایت را با آب گرم، مرطوب و نم دار کن. هنگامی که مو مرطوب باشد، روغن مستقیماً پوست کف سرت را درمان می‌کند زیرا فولیکول‌ها مرطوب شده‌اند و دیگر روغن را مصرف نمی‌کنند. در مرحلۀ دوم روغن را گرم کن، روغن گرم، بهتر پوست خشک و شوره زدۀ کف سر را درمان می‌کند. موهایت را به چند قسمت تقسیم کن و روغن زیتون گرم (نه آن قدر گرم که موها و پوست سر را بسوزاند) را روی تمام پوست کف سر ماساژ بده. سر را با یک حوله یا کلاه حمام بپوشان و بگذار روغن زیتون روی پوستت بماند تا به خوبی پوست را تغذیه کند، سپس موها را با شامپو بشور. پس از این کار به هیچ وجه برای خشک کردن موهایت از سشوار استفاده نکن و بگذار موها با جریان هوا خشک شوند.

بیشتر بخوانید: آیا روغن زنجبیل برای موها مفید است؟

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟