Yasaman

علت ریزش مو در خانم ها چیست؟

با علت ریزش مو در خانم ها آشنا شو!

بهترین راه برای درک علت ریزش مو در خانم ها تصور کردن یک باغ است. یک باغ چگونه به خوبی رشد می‌کند؟ کاملاً مشخص است: به کمک آنچه که در زیر زمین است! مانند یک باغ و به ثمر رسیدن محصول، موها چرخه‌ای طبیعی برای رشد دارند که فرا رسیدن دوره استراحت، موجب ریزش آن‌ها در این فاز اتفاق می‌افتد. در اینجا درباره یکی از دلایل طبیعی ریزش موها با هم گفتگو می‌کنیم.

هنگامی که دچار برخی بیماری‌ها می‌شویم، ریزش موها محسوس‌تر می‌شود. راه‌های تشخیص زیادی برای دریافتن علت ریزش مو در خانم ها وجود دارند؛ از آزمایش خون گرفته تا آنالیز بیماری‌های هورمونی مربوط به غدد داخلی بدن مانند غده تیروئید یا بیماری‌های خودایمنی.

"بهترین راه برای درمان وزی مو" را اینجا بخوانید.

دیگر علت ریزش مو در خانم ها، مسائل ژنتیکی است. گاهی عامل وراثت موجب ریزش موها به طور طبیعی می‌شود. طیف گسترده‌ای از عوامل رایج دیگر مانند حاملگی، کم‌خونی، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک (PCOS) و بیماری‌های پوستی مانند پسوریازیس و درماتیت سبورئیک نیز می‌توانند بر ریزش موها تأثیر بگذارند.

دلایل دیگر ریزش مو در خانم ها عبارتند از: استرس شدید، ضربه‌های فیزیکی شدید مثل عمل جراحی یا بیماری‌های شدید، کاهش وزن شدید طی دوره‌ای کوتاه، مدل‌های بستن نامناسب موها که موجب کشیده شدن بیش از حد موها می‌شوند، رنگ کردن موها، استفاده از برس بد، سشوار، اتوی مو یا بابلیس، آلوپسی، عفونت قارچی، رژیم‌های غذایی سخت و شیمی درمانی یا اشعه درمانی.

اگر ریزش موهای تو مربوط به سطح بالای استرس جسمانی، عاطفی و یا ناشی از زایمان باشد و به طور ناگهانی مقدار زیادی از موهای خود را از دست بدهی، جای نگرانی نیست؛ چون این مسئله طی ۶ تا ۸ ماه آینده حل خواهد شد. اما اگر مشکل تو مربوط به این مسائل نیست، بهتر است هر چه زودتر برای تشخیص علت مشکل خود و درمان آن به پزشک مراجعه کنی.

بیشتر بخوانید: "آیا خارش سر و ریزش مو با هم ارتباطی دارند؟"

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل