Yasaman

عادت‌های اشتباه آرایشی که باید ترک شوند

عادت‌های اشتباه آرایشی که باید ترک شوند

هر فردی دارای عاداتی است که ممکن است در ظاهر مهم نباشند اما در دراز مدت می‌توانند به فرد آسیب برسانند، بنابراین بهتر است آن‌ها را کنار بگذاری. همراه "یاسمن" می‌توانی با برخی از این عادت‌های اشتباه آشنا شوی.

استفاده از وسایل آرایشی دیگران: گاهی اوقات برایتان پیش آمده که از لوازم آرایش دوست، همکار و اطرافیانتان استفاده کنید یا آن‌ها را از ایشان قرض بگیرید. با توجه به این موضوع که لوازم آرایشی جزو وسایل شخصی هستند و قابلیت انتقال انواع بیماری‌ها را دارند، بهتر است از مصرف وسایل و لوازم آرایشی دیگران دوری کنی تا باعث انتقال و ابتلای بیماری‌ها به بدنت نشوی.

استفاده از برس‌ آرایشی کثیف: استفاده از برس‌های آرایشی کثیف باعث عفونت‌های پوستی می‌شوند. به‌طور کلی، تمیز نکردن برس‌های آرایشی یکی از اشتباهات آرایشی مرسوم است. اکثر افراد نمی‌دانند که چه زمانی باید برس‌های خود را تمیز کنند، چون ظاهر اکثر برس‌ها بعد از استفاده نیز تمیز باقی می‌ماند. بنابراین پس از هر بار استفاده از ، سعی کن آن‌ها را تمیز کنی، چون ممکن است پس از هر بار استفاده باکتری‌ها از صورت تو به برس انتقال یابند. به‌طور کلی، "یاسمن" توصیه می‌کند که برس‌های خود را هر چند وقت یک بار به ‌طور منظم تمیز کنی.

روشی برای تمیز کردن برس‌های آرایشی را بخوانید.

بالا و پایین کردن ریمل در تیوب: بالا و پایین کردن میلۀ ریمل در تیوب آن، هوا را به داخل لوله می‌رساند که می‌تواند باعث افزایش باکتری‌ها و عفونت چشم شود. هم‌چنین با این کار مقدار زیادی از مادۀ ریمل روی برس می‌ماند و ظاهر مژه‌های تو را به هم چسبیده و سنگین نشان می‌دهد.

تمیز نکردن آرایش صورت قبل از خواب: بسیاری از مشکلات سلامتی ناشی از آرایش، به‌ دلیل استفاده نامناسب و نادرست از محصولات آرایشی است. برای مثال، اگر قبل از خواب صورت آرایش‌کرده خود را به ‌خوبی نشوری با مشکلاتی مواجه خواهی شد.

این عادت زیبایی نادرست باعث بروز جوش صورت می‌شود، حتی منفذهای پوست صورت را مسدود می‌کند و در این حالت پوست صورت نمی‌تواند در حین خواب، خود را ترمیم کند.

توجه به تاریخ لوازم آرایش: تقریبا همۀ خانم‌ها حداقل یک بار از لوازم آرایشی که تاریخ مصرف آن‌ها به اتمام رسیده است، استفاده کرده‌اند. شاید فکر کنی که تاریخ مصرف این محصولات مهم نیستند، اما استفاده از لوازم آرایش فاسد به پوست آسیب می‌رسانند.

بیشتر بخوانید: تاریخ انقضای لوازم آرایشی را فراموش نکن.

مطالب مرتبط

شگردهای آرایش لب های باریک برای زیباتر نشان دادن آن‌ها
آرایش

شگردهای آرایش لب های باریک برای زیباتر نشان دادن آن‌ها