Yasaman

سؤال‌هایی که به حکم آداب معاشرت نباید از داماد پرسید

سؤال‌هایی که از داماد نباید پرسید

از حق نگذریم، داماد همیشه قبل از عروسی در حاشیه قرار می‌گیرد؛ و این امری طبیعی است، چون بیشتر توجه‌ها را عروس به خود جلب می‌کند و رسیدگی به ظاهر او نسبت به ظاهر داماد، به توجهی مضاعف؛ یا حتی بیشتر از مضاعف نیاز دارد. در واقع عواطف و احساسات زن‌ها را؛ مردها نیز می‌توانند داشته باشند. اما مردها گاهی در بیان احساسات خود مشکل دارند؛ و گاهی هم دوست ندارند راجع به احساسات خود حرف بزنند. به همان دلایلی که بعضی چیزها را نباید از عروس پرسید، سؤال‌هایی نیز وجود دارند که نباید از داماد پرسیده شوند. این سؤال‌ها را بشناس.

- آیا نامزدت را دوست داری؟ این سؤال علی‌رغم جواب مشخص آن؛ یعنی عشق، می‌تواند برای بسیاری از مردان سؤال بی‌جایی به شمار بیاید. خیلی از مردها بیان احساسات عاشقانه‌شان را مسأله ای زنانه می‌دانند که ممکن است آن را فقط با عروس آینده‌شان در میان بگذارند؛ اما لزومی نمی‌بینند که احساسات خود را برای اطرافیان شرح بدهند. بنابراین ذات محافظه کارانه‌شان باعث می‌شود که ازاین سؤال‌ بدشان بیاید.

- آیا برای شب اول عروسی شوق داری؟
در این سؤال مقدار زیادی بی ادبی و عدم توجه به حریم خصوصی نهفته است؛ و هر مردی ممکن است از شنیدن این سؤال ناراحت شود؛ زیرا به هیچ وجه تمایلی به بیان مسائل شخصی‌اش نزد دیگران ندارد. از آن جایی که طرف مقابل همسر آینده او خواهد بود، او حاضر به شنیدن موضوعی که به شب نخست ازدواج‌ و پیوند او با همسرش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اشاره کند، نخواهد بود.

- هزینه عروسی‌ات چقدر است؟ امور مالی از خصوصی‌ترین مسائلی است که نباید راجع به آن‌ها پرسید؛ مخصوصا" از داماد که میل ندارد راجع به هزینه عروسی صحبت کند و از این کار خوشش نمی‌آید.

- آیا مطمئنی که از زندگی مجردی‌ات دست برخواهی داشت؟ این سؤال می‌تواند داماد را ناراحت کند، مخصوصاً اگر عروس نیز در کنار او باشد. کسی که چنین سؤال حساسی را می‌پرسد، مطمئناً نیت خیری از این کار ندارد؛ و انگار که با این سؤال می‌خواهد به دل یکی از آن دو شک و پشیمانی بیندازد. در هر صورت، این سؤال می‌تواند باعث ناراحتی طرفین شود، بنابراین نباید راجع به آن صحبت کرد.

مطالب مرتبط

لباس خواب عروس و داماد با طرح‌های خاص و دوست‌داشتنی برای زمستان
عروسی

لباس خواب عروس و داماد با طرح‌های خاص و دوست‌داشتنی برای زمستان