Yasaman

روغن کرچک برای مو و تاثیر ویژه آن روی موهای خشک

روغن کرچک برای مو و تاثیر ویژه آن روی موهای خشک

روغن کرچک برای مو خواص زیادی دارد. این روغن تارهای مو را تغذیه کرده و باعث قوی شدن آنها می‌شود، از شکنندگی آنها جلوگیری می‌کند و کمی هم در کاهش ریزش مو موثر است. علاوه بر این روغن کرچک می‌‌تواند با تامین چربی پوست کف سر، در حالت دادن به موها هم تاثیر داشته‌ باشد.

بیشتر بخوانید: "فواید استفاده از روغن بادام تلخ برای موها"

اثرات ضد قارچی و آنتی‌باکتریال این روغن می‌‌تواند موها و پوست کف سر را از آلودگی‌ها و عفونت‌ها محافظت کند. علاوه بر این‌، اسیدهای چرب امگا ۹ موجود در این روغن هم مانع خشکی پوست کف سر می‌‌شوند و رشد موها را تحریک می‌کنند. ناگفته نماند که روغن کرچک به خوبی رطوبت و آب را در خود نگه می‌دارد و در نتیجه می‌تواند به عنوان یک آبرسان خوب مانع خشک شدن و از دست رفتن آب موها شود.

روش مالیدن روغن کرچک به پوست سر:

موهای خود را از منطقه میانی به دو قسمت تقسیم کن، روغن را روی پوست سر خود ماساژ بده. روغن کرچک را روی بقیه موی خود بمال و با شانه چوبی خوب شانه کن تا از پوشش روغن روی موها اطمینان حاصل کنی. نیازی نیست که موها را با روغن بشویی! اما همه موهای تو باید با روغن کرچک پوشانده شوند.

کلاه حمام را روی موهایت بگذار. از این که تمام موها جمع شده‌اند، اطمینان پیدا کن، پس از حداقل دو ساعت موهای خود را با شامپو بشور.

"روش‌هایی کارآمد برای مبارزه با موخوره و درمان آن" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟