Yasaman

روش کانتورینگ صورت با ۴ مرحله بسیار ساده، ولی ماهرانه

با ۴ مرحله ساده و ماهرانه، روش کانتورینگ صورت را یاد بگیر!

کانتورینگ روشی است که با استفاده از آن می‌توان عیب های صورت را پوشاند و بر اساس قواعد و اصول زیبایی، آرایش و در کل، چهره‌ای زیباتر داشت. "یاسمن" در اینجا ۴ مرحله ساده را برای کانتورینگ به تو یاد می‌دهد که اصول کلی آن برای بیشتر فرم‌های صورت یکی است و اتفاقاً قواعد ساده‌ای هم دارد.

در ادامه، روش کانتورینگ صورت را با ۴ مرحله ساده، ولی ماهرانه یاد می‌گیری. برای این کار نیاز به کرم پایه‌ای دو درجه روشن‌تر از پوست خود و کرم دیگری دو درجه تیره‌تر از آن داری. برای مالیدن کرم‌ها روی صورت نیز بهتر است از نوک انگشتان خود استفاده کنی تا پوششی یکنواخت روی پوست صورت ایجاد شود.

روش کانتورینگ صورت مرحله به مرحله

مرحله ۱: نقشه صورت خود را مشخص کن!

همان طور که در عکس بالا می‌بینی، ابتدا مناطقی از صورت را که باید روشن‌تر یا تیره‌تر شوند، مشخص کن. برای تشخیص مرز گونه‌های خود می‌توانی با قرار دادن انگشتان دست در دو طرف صورت، شیب زیر استخوان گونه را مشخص کنی. حالا بر اساس شکل، صورت خود را برای استفاده از کرم پودر بخش‌بندی کن.

مرحله ۲: رنگ کانتورینگ مورد نظرت را با کرم پودر خود مخلوط کن!

برای این که رنگ دلخواه کرم پایه را به دست آوری، می‌توانی رنگ کانتورینگ دلخواه خود را با کرم پایه‌ات مخلوط کنی. حالا با استفاده از انگشتان خود، کرم متعلق به هر بخش صورت را با حرکتی دایره‌وار روی آن ناحیه بمال. سعی کن این دایره را بزرگ‌تر و بزرگ‌تر کنی تا کل فضای مورد نظرت را بپوشاند. برای قسمت‌های کوچک‌تر صورت مانند پل بینی و دو طرف آن، دقت بیشتری به خرج بده تا نتیجه کار مطلوب‌تر شود.

"۷ نکته برای زیبایی و آرایش چشم پف دار" را اینجا بخوانید.

روش کانتورینگ صورت و ۴ گام بسیار ساده برای انجام آن

مرحله ۳: سراغ های‌لایت برو!

زیر چشم‌ها، مرکز پیشانی، وسط چانه و پل بینی مناطقی هستند که باید کرم پودر روشن مخصوص های‌لایت را روی آن‌ها بمالی

مرحله ۴: با کمک برس، خطوط را محو کن!

به کمک قلم‌مو یا برسی نرم، کمی پنکیک سبک را روی کل صورت پخش کن تا خطوط احتمالی که مرز بین رنگ‌های تیره و روشن هستند، محو شوند. بر اساس سلیقه‌ات می‌توانی از پنکیکی مات یا براق استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "روش کشیدن خط چشم گربه‌ای با استفاده از شابلون طراحی خط چشم"

مواضيع ذات صلة

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد
آرایش

روش آرایش صورت که چهره را جوان یا مسن‌تر نشان می‌دهد