Yasaman

چگونه در خانه پوست را سفید کنیم؟

آیا می‌دانی چگونه در خانه پوست را سفید کنیم؟

سفید کردن پوست صورت در خانه با استفاده از مواد طبیعی، کاملاً بدون ضرر است و می‌تواند ظاهر و رنگ پوستت را بهبود ببخشد. اگر دوست داری رنگ پوست صورت یا بدن خودت را روشن‌تر کنی، این مطلب به تو کمک می‌کند. در ادامه با "یاسمن" روش‌های سفید کردن پوست صورت و بدن در خانه را بخوان.

ماسک گوجه فرنگی برای یکدست و روشن کردن پوست:

گوجه فرنگی یک میوه اسیدی سرشار از ویتامین C است. این ویتامین برای ترمیم و جوانسازی پوست ضروری است.

یک عدد گوجه فرنگی رسیده را له کرده و آن را از صافی رد کن تا تخم‌های آن جدا بشوند. یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه روی آن بریز و به خوبی هم بزن. این خمیر را روی پوست خود بمال و اجازه بده خشک بشود.

سپس با استفاده از آب ولرم آن را از روی پوست خود پاک کن و با ضربات ملایم حوله آن را خشک کن. استفاده مرتب از این ماسک می‌تواند جای جوش و زخم‌های پوست را از بین ببرد و ظاهری یکدست به پوست ببخشد.

بیشتر بخوانید: "به سادگی ماسک صورت برای جوش های زیر پوستی بساز!"

ماسک سیب زمینی برای سفید کردن رنگ پوست:

سیب زمینی یک ماده سفیدکننده طبیعی بوده و تیرگی رنگ پوست که در اثر آفتاب ایجاد شده را از بین می‌برد.

یک عدد سیب زمینی را پوست بکن و رنده کن. به این سیب زمینی‌ها کمی گلاب اضافه کن و مواد را درون مخلوط کن به صورت پوره دربیاور. اگر پوستت به شدت خشک است، می‌توانی به این ترکیب عسل اضافه کنی. اگر پوست چرب داری، به جای عسل، کمی آبلیموی طبیعی بریز.

ترکیب را روی پوست خود بگذار و اجازه بده کاملاً خشک بشود. سپس پوست خود را با آب تمیز کن. سیب زمینی پوست را به صورت ملایمی روشن می‌کند، به همین دلیل استفاده مرتب از این روش می‌تواند باعث روشن شدن لکه‌های تیره پوستی بشود.

"روش استفاده از روغن زیتون برای درخشش پوست صورت" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟