Yasaman

آرایش پوست گندمی با توصیه‌هایی مخصوص خانم‌های ایرانی

چند توصیه برای آرایش پوست گندمی مناسب خانم‌های ایرانی

پوست گندمی به معنی پوست قهوه‌ای با سایه‌ای متفاوت از روشن تا تیره است که اتفاقاً بسیاری از خانم‌های ایرانی هم چنین رنگ پوستی دارند. چنین پوست‌هایی از آنجا که دارای رنگدانه‌های زرد یا نارنجی کم‌رنگ هستند، نیاز به رعایت اصولی برای آرایش حرفه‌ای صورت دارند. "یاسمن" نکته‌های مهمی را برای آرایش پوست گندمی در اینجا جمع‌آوری کرده است که حتماً باید آن‌ها را بدانی. در ادامه، این اصول را از زبان "یاسمن" بخوان.

بسیاری از خانم‌هایی که رنگ پوست گندمی دارند، نوع پوستشان چرب است؛ بنابراین، باید از کرم پودری بدون چربی و آب‌رسان استفاده کنند. در ضمن، استفاده از سایه چشم و های‌لایت طلایی برای این نوع پوست‌ها مناسب‌تر است. همچنین، ترکیب رنگ‌های گرم برای آرایش پوست گندمی توصیه می‌شود. برای رژ لب نیز رنگ‌های مسی و کبود و برای رژگونه، رنگ‌های هلویی و گوشتی یا برنزه خیلی بهتر است. نخستین و بزرگ‌ترین اشتباه خانم‌های که پوست گندمی دارند، این است که با هر روشی تلاش می‌کنند پوست خود را روشن‌تر نشان دهند! باید بدانی که برای آرایش صورت خود همیشه باید از محصولاتی استفاده کنی که رنگ آن‌ها با تونالیته پوست تو همخوانی و مطابقت داشته باشد. در ضمن، سعی کن تا جایی که ممکن است از سایه چشم یا های‌لایت نقره‌ای استفاده نکنی. دومین اشتباه، استفاده از رژ لب نارنجی روشن یا صورتی کم‌رنگ است. در ضمن، رژ گونه صورتی کم‌رنگ نیز برای آرایش پوست گندمی توصیه نمی‌شود.

"لوازم آرایشی بورژوآ Bourjois، انتخاب خانم‌های عاشق نوآوری در سبک آرایش" را اینجا بخوانید.

روش آرایش پوست گندمی برای خانم‌های گندمگون ایرانی

مدلی برای آرایش پوست گندمی پس از تمیز کردن پوست خود، از مرطوب‌کننده استفاده کن و پرایمر با رنگ مناسب را روی پوست صورت خود بمال. برای چشم‌ها از سایه چشم بنفش تیره یا طلایی استفاده کن و آن را روی تمام پلک بالای خود بمال. در گوشه چشم‌ها هم سایه چشم قهوه‌ای تیره بزن. کشیدن خط چشم و مدل آن یا استفاده از ریمل بستگی به سلیقه شخصی تو دارد؛ اما بهتر است از خط چشم مشکی استفاده کنی.

حالا باید زیر استخوان گونه کمی کرم برنزه بمالی و از رژگونه هلویی یا گوشتی تیره استفاده کنی. رژ لب خود را نیز به رنگ گوشتی، هلویی یا مسی تیره انتخاب کن! کار آرایش صورت تو تمام است!

بیشتر بخوانید: "مداد ابروی خوب را از چه برندی انتخاب کنم؟"

مطالب مرتبط

راهنمای انتخاب سایه چشم مناسب با توجه به رنگ چشم
آرایش

راهنمای انتخاب سایه چشم مناسب با توجه به رنگ چشم