Yasaman

روش‌های کانتورینگ صورت گرد را از "یاسمن" یاد بگیر!

روش‌های کانتورینگ صورت گرد را از "یاسمن" یاد بگیر!

کانتورینگ صورت از مهم‌ترین نکته‌های آرایشی از دید آرایشگرهای حرفه‌ای است که تأثیر به سزایی در زیبایی صورت و پوست دارد؛ اگر کانتورینگ را به درستی انجام دهی، باعث می‌شود همۀ نگاه‌ها به سمت تو جلب شوند.

اگر صورتی گرد داری و نمی‌دانی که چگونه زیبایی‌های صورتت را برجسته کنی، امروز "یاسمن" به تو کمک می‌کند تا به راحتی این کار را یاد بگیری!

۱. در مرحلۀ اول صورتت را خوب بشور و سپس از کرم مرطوب‌کننده استفاده کن؛ زیرا کرم مرطوب‌کننده نه تنها به صورت طراوت بیشتری می‌دهد، بلکه باعث می‌شود تا آرایش ماندگاری بیشتری داشته باشد.

نحوۀ استفاده از کانتورینگ در آرایش صورت را بخوانید.

۲. پس از آن، کرم پودری را که دو درجه تیره‌تر از رنگ پوستت است، به دو طرف گونه‌هایت بزن. با این کار صورتت، باریک‌تر نشان داده می‌شود. در ادامه، کرم پودر را از زیر استخوان گونه‌ در کنار گوش تا وسط گونه بزن؛ بدین ترتیب، گونه‌هایت برجسته‌تر نشان داده می‌شوند. در ‍‍پایان، کرم را روی استخوان فک نیز بمال تا هماهنگی اجزای صورتت حفظ شود.

۳. اما هایلایت یا همان فونداسیون که از رنگ پوست دو درجه روشن‌تر است؛ این کرم را به قسمت‌هایی از صورتت بمال که می‌خواهی برجسته‌تر نشان داده شوند. از وسط پیشانی و چانه شروع کن، زیر چشم و روی استخوان ابرو نیز بمال تا برجسته‌تر و روشن‌تر جلوه کنند.

۴. به وسیلۀ یک پد، رنگ‌های کرم پودر را که روی صورتت گذاشته‌ای، به آرامی پخش کن تا رنگ‌ها یکدست شوند. البته مراقب باش تا رنگ‌ها با هم ترکیب نشوند.

با استفاده از روش بالا‌ می‌توانی صورتی زیباتر و پوستی درخشان‌تر داشته باشی. این روش را امتحان کن و نتیجه را با "یاسمن" در میان بگذار.

بیشتر بخوانید: اهمیت استفاده از پرایمر و تأثیر آن روی صورت

مطالب مرتبط

شگردهای آرایش لب های باریک برای زیباتر نشان دادن آن‌ها
آرایش

شگردهای آرایش لب های باریک برای زیباتر نشان دادن آن‌ها