Yasaman

آشنایی با روش‌های ساده برای جلوگیری از موخوره

روش‌های ساده و موثر برای جلوگیری از موخوره

آیا از موخوره شدن موهایت در عذابی؟ با "یاسمن" همراه شو تا با تذکر چند نکته مهم، تو را در جلوگیری از موخوره شدن موهایت راهنمایی نماید. با به کار گرفتن این نکات ساده، سلامت موهایت را تضمین خواهی کرد و از شر این مشکل آزاد خواهی شد.

۱- شانه را کنار بگذار!

بعضی‌ها فکر می‌کنند که شانه کردن موها کار مفیدی است! در حالی که شانه کردن بیشاز اندازه، از بدترین کارهایی است که می‌توان برای موها انجام داد! دندانه‌های محکم شانه می‌توانند با کشیدن و مندن موهای تو، به آنها آسیب جدی وارد کرده و باعث بروز موخوره شوند.

۲- حرارت کمتر!

سعی کن تا جایی که امکان دارد، از حرارت برای مدل دادن به موهای خود استفاده نکنی. حرارت می‌تواند باعث رسیدن آسیب جدی به موها و خشک شدن آنها بشود و بدین گونه مشکل موخوره را تشدید نماید.

۳- ور رفتن با موها موقوف!

تا جایی که می‌توانی موهای خود را تحت فشار نگذار. شانه کردن، مدل دادن، ... می‌توانند به نوک موها که از پیرترین بخش‌های مو به شمار می‌آیند، آسیب جدی وارد کنند و به این گونه، باعث به وجود آمدن موخوره شوند.

۴- در انتخاب اکسسوری برای مو دقت کن!

از استفاده از اکسسوری‌هایی که موها را شکسته یا به آنها آسیب وارد می‌کنند، جداً خودداری کن. به عنوان مثال، کش‌لاستیکی، به هنگام در آوردن، آسیب زیادی به موها رسانده زیرا موها را به شدت کشیده و آنها را می‌شکند. در انتخاب اکسسوری‌های خود دقت کن.

"آیا درمان موهای سوخته با روغن زیتون ممکن است؟" را اینجا بخوانید.

۵- به موهایت عشق بده!

نوک موها، نیاز به عشق زیادی دارند! هنگام استفاده از مرطوب کننده، به مرطوب کردن نوک موها، توجه داشته باش.

۶- موها را از ریشه تا نوک مرطوب کن:

از این که نوک موها به اندازه کافی رطوبت گرفته‌اند،‌ اطمینان حاصل کن، چه زمانی که از آب، و چه زمانی که از یک کاندیشنر برای این کار استفاده می‌نمایی.

۷- انگولک کردن موها ممنوع!

اگر از آن دسته کسانی هستی که به موهایشان زیاد دست زده و یا با آن ور می‌روند، دیگر بس است! اگر این کار را زیاد انجام ندهی، مشکلی نیست. اما اگر به انجام این کار عادت کرده‌ای، باید آن را هر چه سریع‌تر ترک کنی! زیرا این کار باعث رسیدن آسیب جدی و ایجاد موخوره می‌شود.

۸- موهایت را ساده نگه دار!

هنگام انتخاب مدل مو، سعی کن مدل‌هایی را انتخاب کنی که موها را تحت فشار قرار نمی‌دهند. مثلاً بستن موها به مدل گوجه‌ای، می‌تواند روش مناسبی برای محافظت کردن از موها باشد. موهای باز همیشه در معرض اصطکاک با یقه لباس یا کت و همین طور تغییرات جوی قرار داشته و بنابرین همیشه سلامت آنها مورد تهدید قرار دارد.

۹- برای کوتاه کردن و مرتب کردن موها، از قیچی مخصوص استفاده کن:

برای کوتاه یا مرتب کردن کردن موها، می‌بایست حتماً از قیچی مخصوص مو یا سلمانی استفاده نمود. استفاده از قیچی نامناسب، باعث رسیدن آسیب زیادی به موها می‌گردد و مشکل موخوره را جداً تشدید می‌کند.

با به کار بستن توصیه‌های "یاسمن"، از بروز این مسئله که از مهمترین مشکلات مو به شمار می‌آید، جلوگیری کرده و موهایی سالم و زیبا خواهی داشت.

بیشتر بدانید: "بهترین توصیه‌ها برای ریزش مو و خانم‌هایی که دچار کم‌پشتی موهای سر هستند"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟