Yasaman

چگونه کنترل زندگی خود را به دست بگیریم؟

چگونه کنترل زندگی خود را به دست بگیریم؟

زندگی به سرعت در حال گذر است و نمی‌توانی سوار آن بشوی؟ اگر همیشه در زندگی سورپرایز شدی و احساس کردی کنترل خاصی بر اتفاقات نداری، جای نگرانی نیست. برای آنکه بتوانی کنترل زندگی را به دست بگیری و بتوانی به خواسته‌های خود برسی، در این مطلب "یاسمن" نکته‌هایی را معرفی می‌کند. با دانستن این نکته‌ها می‌توانی به سادگی مسیرهای درست را تشخیص داده و زندگی خود را تغییر بدهی.

۱. سعی کن جاهایی که در زندگی در آنها گیر کرده‌ای را پیدا کنی. قدم‌هایی به سمت رها شدن از آنها بردار، حتی اگر این کار به معنی خارج شدن از منطقه راحتی زندگی باشد. به یاد داشته باش که عمل کردن تنها درمان ترس است!

۲. سعی کن با قدم گذاشتن بیرون از ذهنیت و دنیای خود، بر زندگی نظارت کرده و به عنوان یک سوم شخص به زندگی خود نگاه کنی. چطور آدمی به نظر می‌رسی؟ آیا این فرد را دوست داری؟ اگر پاسخ تو منفی است، رفتار خود را تغییر بده.

بیشتر بخوانید: "چرا نباید از اشتباه کردن ترسید؟"

۳. بزرگترین نقاط قوت خود را کشف کن و مطمئن باش که آنها نقاط قوت در حرفه تو هستند. اگر این طور است، کار مورد علاقه خود را پیدا کرده‌ای.

۴. از صحبت کردن می‌ترسی؟ آماده‌سازی و تمرین می‌تواند به تو کمک کند تا بهترین سخنرانی ممکن را انجام بدهی. فراموش نکن که با لحن مثبت به خودت انرژی و انگیزه بدهی.

۵. به خواب شبانه اهمیت بده. ۸ ساعت خواب شبانه نه تنها باعث می‌شود از نظر ذهنی آماده باشی، بلکه اشتهای تو را هم تنظیم می‌کند. متخصصان توصیه می‌کند که هر فردی باید ۸ ساعت خواب شبانه داشته باشد.

۶. برای پیشرفت کار خود، شاخص‌هایی معین کن. آیا نسبت به ماه پیش همین موقع پیشرفتی داشته‌ای؟ اگر پاسخ تو منفی است، سعی کن تمرکز خود را بر پیشرفت فردی بگذاری.

۷. نوشتن را فراموش نکن. اهداف و آرزوهای خود را روی کاغذ بنویس تا خودت هم آنها را جدی بگیری. این کار مانند قرار دادن یک تابلوی «باز!» برای زندگی خود است.

"۳ عاملی که موفقیت تو را به تأخیر می‌اندازند!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن