Yasaman

با این روش‌ها، دوستان صمیمی بیشتری داشته باش!

معرفی ترفندهایی برای داشتن دوستان صمیمی بیشتر

دوستی‌ها بسیار مهم هستند. در سنین خاصی، دوستی امری بسیار مهم برای همه است. دوستی به تقویت اعتماد به نفس ما کمک می‌کند و دوستان می‌توانند بر تصمیمات، سبک زندگی، خوراک، پوشاک و دیگر جنبه‌های زندگی ما تأثیر بگذارند. به همین دلیل، امروز می‌خواهیم روش‌هایی را به تو معرفی کنیم تا با استفاده از آنها، بتوانی دوستان صمیمی بیشتری داشته باشی.

۱. دوستی باش که می‌خواهی داشته باشی!

اگر دوست‌هایی می‌خواهی که صمیمی، صادق، مهربان،‌ هوشمند و عادل باشند، بهتر است تمام این صفت‌ها را تمرین کنی. دوست، آینه دوست است؛ پس اگر تو رفتارهای مناسبی با دوستان خود داری، می‌توانی از آنها هم توقع همین رفتار را داشته باشی.

بیشتر بخوانید: "آیا می‌دانی چگونه یک دوست خوب باشی؟"

۲. همدلی داشته باش!

اگر سعی کنی مسائل را از دید دوست خودت ببینی، می‌توانی درک بهتری از شرایط او داشته باشی و در مواقع لزوم صمیمیت، درک و همدلی بیشتری از خود نشان دهی.

۳. از دوستت تعریف کن!

با تعریف کردن از دوستت در زمینه‌های پرافتخار او، می‌توانی محبت خود را نشان دهی. تعریف کردن از دوستان فقط محدود به موفقیت‌های آنها نیست. اگر دوست تو یک ویژگی شخصیتی جذاب دارد هم می‌توانی از او تعریف کنی تا اعتماد به نفس بیشتری به او ببخشی.

۴. قدردان باش!

درست است که دوست‌ها بدون چشم‌داشتی برای همدیگر کارهایی انجام می‌دهند، اما این بدان معنی نیست که نباید از آنها تشکر و قدردانی کرد. سعی کن همیشه قدر زحمات و کارهایی را که دوستت برای تو انجام می‌دهد، بدانی.

۵. معذرت خواهی کن!

اگر کاری کردی که دوستت از تو ناراحت شد و موجب دلخوری او شدی، ساده‌ترین کار معذرت خواهی است. در مواقعی که دوستت از تو دلخور است، با یک معذرت خواهی به او ثابت می‌کنی که برای تو مهم است و می‌خواهی خوشحال باشد.

"جاهایی که باید سکوت اختیار کرد" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن