Yasaman

روش تقویت موی سر با مواد طبیعی

تقویت موی سر با مواد طبیعی و بدون ضرر

موها دارایی‌های باارزش یک زن برای زیبایی هستند. بنابراین، حفظ سلامتی و تقویت موها از مهم‌ترین کارهایی است که یک خانم باید به آن توجه کند. ما در اینجا روش تقویت موی سر با مواد طبیعی را به تو یاد می‌دهیم. در کنار این‌ها، باید از عواملی مانند استرس بیش از حد احساسی یا فیزیکی دوری کنی. همچنین، وضعیت هورمونی بدن را کنترل و کمبودهای غذایی خود را جبران کنی. در ضمن، باید مراقب آلودگی، آلرژی، محصولات نامناسب مراقبت از مو و کارهایی که به موها آسیب می‌زنند نیز باشی.

ساده‌ترین راه برای افزایش رشد موها، ماساژ پوست سر دو بار در روز، یک بار صبح و یک بار شب و هر بار به مدت ۵ دقیقه است که موجب افزایش جریان خون در پوست کف سر و تحریک رشد موها می‌شود. به همراه این، می‌توانی از مواد زیر نیز برای تقویت موها کمک بگیری.

"چه نکاتی را باید برای بلند شدن مو رعایت کنی؟" را اینجا بخوانید.

جنسینگ جنسینگ باعث تحریک جریان خون در پوست سر و بازسازی فولیکول‌های مو و در نتیجه، افزایش رشد موها می‌شود. یک کپسول جنسینگ را خالی و به پودر داخل آن ۳ تا ۴ قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا جوجوبا اضافه کن. آن‌ها را کاملاً با هم ترکیب کن و ماسک آماده را روی پوست سر خود بمال. پس از ۵ دقیقه، این ماسک را بشور. می‌توانی هر روز از این ماسک طبیعی برای تقویت موهای خود استفاده کنی.

روغن‌های طبیعی

معروف‌ترین روغن‌ها برای افزایش ضخامت و تقویت موها، روغن هسته انگور، روغن کرچک و سدر هستند. روغن هسته انگور حاوی میزان زیادی اسیدهای چرب ضروری و ویتامین E است. در صورت تمایل، می‌توانی از روغن‌های اسطوخودوس، رزماری و آویشن هم استفاده کنی. ۵ قطره از یکی از این روغن ها را با دو تا سه قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا روغن جوجوبا ترکیب کن و آن را روی پوست سر خود بمال. با انگشتان دست، کف سر خود را برای حدود ۵ دقیقه ماساژ بده. می‌توانی این کار را چند بار در هفته تکرار کنی.

دانه شنبلیله دانه شنبلیله برای جلوگیری از ریزش و افزایش رشد موها بسیار مفید است. ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری دانه شنبلیله را به مدت ۸ تا ۱۰ ساعت در آب خیس کن. سپس دانه‌ها را له کن تا به شکل خمیر درآیند. می‌توانی دو قاشق چای‌خوری شیر نارگیل را هم به آن اضافه کنی. این ماسک را روی پوست سر خود بمال و ۳۰ دقیقه صبر کن؛ بعد موهای خود را با آب ولرم بشور. اگر به طور منظم در هفته از این ماسک استفاده کنی، به درمان خشکی پوست سر هم کمک خواهی کرد.

بیشتر بخوانید: "برای خانم‌هایی که به دنبال روش درمان پوسته سر هستند!"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟