Yasaman

روش‌های مختلف درمانی برای رفع سیاهی زیر چشم

رفع سیاهی زیر چشم با روش‌های درمانی طبیعی و پزشکی

سیاهی و گودی دور چشم، مشکلی است که خانم‌های زیادی از آن گله می‌کنند و در صدد پیدا کردن راهی برای درمان یا رفع آن هستند. در موارد نادر، سیاهی زیر چشم ممکن است نشانه یک بیماری جدی پزشکی مانند کم‌کاری تیروئید یا بیماری‌های کبدی باشد. بنابراین، اگر چنین مشکلی داری، ابتدا به پزشک مراجعه کن و زمانی که مطمئن شدی سیاهی زیر چشم‌هایت ناشی از بیماری‌های جدی نیست، از درمان‌های ساده "یاسمن" برای رفع سیاهی زیر چشم کمک بگیر. "دردسری به نام پف دور چشم و روشی آسان برای خلاص شدن از آن!" را اینجا بخوانید.

درمان‌های خانگی

کمپرس سرد با استفاده از یک لیف حمام سرد یا کیسه نخود فرنگی منجمد، گاهی اوقات می‌تواند معجزه کند! با قرار دادن آن‌ها در ناحیه زیر چشم‌ها می‌توانی شاهد برطرف شدن سیاهی آن قسمت باشی؛ فقط به یاد داشته باش که یخ را به طور مستقیم روی پوست قرار ندهی. حلقه‌های خیار سرد هم می‌تواند درمان مفیدی برای سیاهی زیر چشم‌ها باشد.

راه دیگر این است که هنگام خواب، با استفاده از بالشی اضافه، سر خود را بالاتر از بدن قرار بدهی تا تجمع مایعات در زیر چشم‌ها تا حد ممکن کاهش پیدا کند.

در ضمن، همیشه از قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید پرهیز کن. در کنار آن، استفاده از کرم‌های دور چشم ضدتیرگی پیشنهاد می‌شود. به عنوان راهنمایی آخر، ساده‌ترین راه برای رفع سیاهی زیر چشم، پوشاندن تیرگی آن با کانسیلر است.

درمان‌های پزشکی

اگر درمان‌های ساده و خانگی، مشکل تو را برطرف نکرد، می‌توانی با مشورت پزشک متخصص، از روش درمان با لیزر برای رفع سیاهی زیر چشم خود استفاده کنی. این روش، ملانین موجود در پوست را که باعث تیرگی آن می‌شود، از بین می‌برد و به سفت شدن پوست دور چشم هم کمک می‌کند. همچنین، درمان با لیزر می‌تواند کلاژن‌سازی را در پوست تحریک کند.

راه درمانی دیگر برای رفع سیاهی زیر چشم و از بین بردن گودی آن، تزریق فیلر توسط متخصصان پوست و جراحان پلاستیک است که ملانین و رگ‌های خونی موجود در پوست اطراف چشم را پنهان می‌کند.

در پایان، باز هم "یاسمن" تأکید می‌کند که آسان‌ترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای رفع سیاهی زیر چشم، استفاده از مواد آرایشی مانند کانسیلر با رنگ روشن است.

بیشتر بخوانید: "مراقبت از پوست دور چشم با دانستن ۶ نکته کلیدی"

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل