Yasaman

برای جلوگیری از سیاه شدن پوست با انگشتر چه باید کرد؟

می‌دانی برای جلوگیری از سیاه شدن پوست با انگشتر چه باید کرد؟

همیشه تصور می‌کنی انگشتر تو یک اکسسوری فوق‌العاده است، تا آنکه زمان شستن دست‌ها می‌رسد! پس از شستن دست‌ها متوجه حلقه سیاهی می‌شوی که روی پوست انگشت‌های تو ایجاد شده است. اگر تو هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنی، در ادامه با "یاسمن" همراه باش تا به تو بگوید برای جلوگیری از سیاه شدن پوست با انگشتر چه باید کرد.

حلقه سیاه روی پوست، نتیجه ترکیب اسید پوست با فلز جواهرات تو است. حلقه سیاه روی پوست برای آن مضر نیست، اما چندان ظاهر زیبایی ندارد. همچنین تنها یک فلز نیست که باعث ایجاد چنین حالتی روی پوست می‌شود. مس از متداول‌ترین فلزاتی است که موجب سیاه شدن پوست می‌شود، اما متخصصان پوست می‌گویند طلا و نقره هم می‌توانند موجب سیاه شدن پوست بشوند. در ادامه روش‌های جلوگیری از سیاه شدن پوست با انگشتر را بخوان:

۱. از زیورآلات ارزان قیمت استفاده نکن!

این راه حل به اندازه‌ای که به نظر می‌رسد ساده نیست، اما شروع خوبی است. ممکن است یک انگشتر ارزان قیمت بسیار زیبا و جذاب باشد، اما باید بدانی که شاید بتوانی تنها یکبار از آن استفاده کنی. این نوع از زیورآلات به سرعت تغییر رنگ داده و روی دست‌های تو لکه‌هایی ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید: "روش‌های تشخیص طلا در خانه را می‌دانی؟"

فلزاتی با روکش فولاد، پلاتینیوم، رادیوم که همگی دارای کمی طلای سفید هستند، کمتر با پوست تو واکنش نشان می‌دهند. زمانی که می‌خواهی زیورآلات بخری، به دنبال این فلزات باش تا از سیاه شدن پوست خودت جلوگیری کنی. همچنین در نظر داشته باش اگر یک انگشتر زیبای طلا داشته باشی، از داشتن چندین انگشتر بدلی و کیفیت بهتر است.

۲. پوست خود را خشک نگه دار!

زمانی که از زیورآلات استفاده می‌کنی، بهتر است دور صابون و لوسیون‌ها را خط بکشی. با این کار مانع واکنش دادن پوست خود با فلز زیورآلات می‌شوی. بعضی اوقات جلوگیری از سیاه شدن پوست، به سادگی درآوردن انگشتر از دست هنگام شستن دست‌ها است. سعی کن در استخر از زیورآلات استفاده نکنی، چرا که کلر موجود در استخر زیورآلات تو را خراب کرده و باعث ایجاد لکه روی پوست تو می‌شود.

۳. با لاک بی‌رنگ یک لایه محافظ درست کن!

اگر اصرار داری از زیورآلاتی استفاده کنی که روی پوست تو لکه به جا می‌گذارند، سعی کن با استفاده از لاک بی رنگ، روی آنها یک لایه محافظ بسازی. با این کار یک لایه بین پوست و فلز ایجاد می‌کنی و در نتیجه آن فلز نمی‌تواند با پوست تو واکنش نشان بدهد. همچنین به خاطر داشته باش که هر از چندگاهی باید لاک روی زیورآلات را تجدید کنی.

"مدل‌های جدید دستبند چرم و طلا از برند مشهور Hermes" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن