Yasaman

راهکارهایی برای حفاظت از عطر

راهکارهایی برای حفاظت از بوی عطر

عطر یکی از مهم‌ترین لوازم آرایشی روی میز است که برای استفاده از آن به مدت طولانی، باید با راه‌های محافظت از رایحۀ آن نیز آشنا شوی.

شیشۀ عطرت را مستقیم در معرض اشعۀ آفتاب قرار نده. اکثر عطرها در ظرف شیشه‌ای قرار دارند و ممکن است تحمل اشعۀ آفتاب را نداشته باشند. حتی امکان دارد که اشعۀ آفتاب روی ترکیبات عطر تأثیر منفی بگذارد. بنابراین، هر چقدر عطرت را دورتر از نور آفتاب قرار دهی، بهتر است.

شیشۀ عطرت را در جای بسیار گرم قرار نده. حرارت بالا نه تنها روی ترکیبات عطر اثر منفی می‌گذارد، بلکه ممکن است شیشۀ عطر را نیز تحت تأثیر قرار داده و سبب شکسته شدن و یا منفجر شدن آن شود.

عطرت را از مکان‌هایی که رطوبت بالایی دارد، دور کن. به طور مثال، از قرار دادن آن در حمام اجتناب کن و سعی کن عطرت را داخل فضای بسته‌ای مانند اتاق خواب قرار دهی.

در عطر را با خشونت باز و بسته نکن. سعی کن در عطر را به آرامی باز و بسته کنی، زیرا ممکن است با این کار شیشۀ عطر بشکند و یا مقداری از آن به هدر برود.

از تکان دادن عطر قبل از استفادۀ آن اجتناب کن. این کار زیرا برای ترکیبات آن خوب نیست.

عطرهایت را در جای بلند قرار نده. زیرا امکان افتادن آن‌ها از بلندی وجود دارد و پس از آن دیگر استفاده از آن امکان‌پذیر نخواهد بود.

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل