Yasaman

راههای تقویت مو که ساده، ولی باورنکردنی هستند!

راههای تقویت مو که هم ساده و هم باورنکردنی هستند!

موها قطعاً یکی از مهم‌ترین عوامل در زیبایی هستند؛ ولی برخی اوقات دچار مشکلاتی می‌شوند که بر زیبایی تأثیر منفی می‌گذارد. بنابراین، بسیار مهم است که از موها مراقبت کنی و راههای تقویت مو را بدانی! یکی از رایج‌ترین مشکلات مو، ریزش موها و نازک و ضعیف شدن آنها است.

ما در اینجا به برخی از راههای تقویت مو به صورت طبیعی که ساده، ولی باورنکردنی هستند، اشاره می‌کنیم! البته روش‌های زیادی برای تقویت موها وجود دارد؛ ولی از آنجا که موها بسیار حساس و مهم هستند، نباید هر راهی را امتحان کرد!

"مواد غذایی مناسب برای رشد مو" را اینجا بخوانید.

روغن زیتون:

همان طور که می‌دانی، روغن زیتون خواص بسیار جالبی دارد که به رفع بسیاری از مشکلات پوست و مو کمک می‌کند. روغن زیتون باعث تقویت موها می‌شود و همچنین، موها را نرم، حالت‌پذیر، براق و مرطوب می‌کند. برای دست یافتن به این خواص باورنکردنی روغن زیتون، دو قاشق چایخوری از آن را قبل از دوش گرفتن روی موهای خشک خود بمال و یک کلاه روی سرت بگذار.

پس از تقریباً ده دقیقه، کلاه را بردار و موهای خود را به طور معمول شست‌وشو بده. می‌توانی هم از شامپو و هم نرم‌کننده موی سر استفاده کنی. در ضمن، با دوش گرفتن، بخار حمام نیز کمک می‌کند تا روغن زیتون بهتر جذب موها شود و به داخل آن‌ها نفوذ کند.

عسل:

عسل، محصول طبیعی دیگری است که کمک زیادی به درمان موهای ضعیف و شکننده می‌کند. مواد مغذی موجود در عسل نیز به تقویت موها کمک می‌کند. در این مورد، می‌توانی کمی عسل را به موهای خود بمالی و با انگشتان خود، آن را روی موها ماساژ بدهی تا به عمق موها نفوذ کند.

پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، موهای خود را با آب گرم بشوی. بهتر است از شامپویی طبیعی برای این کار استفاده کنی. استفاده از عسل یکی از بهترین راههای تقویت مو است.

تخم‌مرغ:

باور نکردنی به نظر می‌رسد، ولی تخم‌مرغ ماده فوق‌العاده دیگری برای تقویت و زیبایی موهای ما است. تخم‌مرغ سرشار از ویتامین E و D است که برای تقویت موها و ناخن‌ها ضروری است. اگرچه می‌توانی با خوردن تخم‌مرغ نیز از خواص بی‌شمار آن بهره‌مند شوی، ولی حقیقت این است که اگر آن را به طور مستقیم روی موهای خود بزنی، می‌توانی نتایج بهتری بگیری!

روش استفاده از تخم‌مرغ برای تقویت مو خیلی ساده است؛ فقط یک عدد تخم‌مرغ خام را در یک ظرف بریز و سفیده و زرده آن را با هم مخلوط کن. سپس آن را به کل پوست سر و موهای خود بمال و به آرامی آن را با نوک انگشتانت روی موها ماساژ بده.

پیش از شست‌وشوی موها باید اجازه بدهی که تخم‌مرغ به مدت ۱۵ دقیقه روی موها بماند. در ضمن، بسیار مهم است که پس از آن، موهای خود را با آب سرد یا ولرم و نه گرم بشویی. استفاده از شامپو و نرم‌کننده مو نیز کمک می‌کند که هر گونه بقایای تخم‌مرغ را از روی موها پاک کنی.

از یاد نبر که این روش‌ها بهترین راههای تقویت مو به صورت طبیعی هستند.

بیشتر بخوانید: "فواید عجیب سس مایونز برای مو"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟