Yasaman

راز موفقیت انسان‌های بزرگ کجا نهفته است؟

راز موفقیت انسان های بزرگ و موفق کجا نهفته است؟

انسان‌های بزرگ و موفق، الگوهای هر جامعه‌ای هستند و موفقیت و پیشرفت آنها، مورد توجه و نظارت همگان است. ولی آیا برای این موفقیت، رازی وجود دارد؟ اگر پاسخ مثبت است، پس راز موفقیت انسان های بزرگ کجا است؟

انسان‌های بزرگ دیدگاه و اهداف مشخصی دارند:

"وارن بنیس" در کتاب خود درباره رهبری و هدایت می‌نویسد: "رهبری، توانایی تبدیل کردن دیدگاه به واقعیت است. در واقع، موفقیت با پاسخ یک سوال آغاز می‌شود: من واقعاً چه می‌خواهم؟"

انسان‌های بزرگ راستگو هستند:

آدم‌های موفق اصولا راستگو و صادقند. البته شاید فکر کنی این مسئله بسیار پیش پا افتاده‌ای است. ولی باید بدانی که در دورانی که همه مجبورند خود را زیبا و باهوش نشان دادن بدهند، بازده بالایی داشته باشند و باعث جذب سود و منفعت مالی زیادی بشوند، صداقت و راستگویی، کیمیای نادری به شمار می‌آید و باید قدر آن را دانست. در تحقیقات بسیاری که در این زمینه انجام گرفته، ثابت شده که شرکت‌هایی که در گزارش سالیانه خود، به اشتباهاتشان اقرار می‌کنند، در بازار بورس سهام آنها از سهام شرکت‌هایی که این کار را انجام نمی‌دهند، بهای بیشتری پیدا می‌کند. در واقع متوجه می‌شویم که اقرار به اشتباه نه تنها کاری اخلاقی است، بلکه از جهت اقتصادی هم توجیه دارد.

"راهکارهایی مناسب برای بالا بردن اعتماد به نفس و موفقیت بیشتر در زندگی" را اینجا بخوانید.

انسان های موفق قدرشناس هستند:

اگر قدرشناس نباشی، نمی‌توانی انرژی مثبت و پیشرویی از خود ساتع کنی، بنابرین در پیشرفت کردن دچار مشکل خواهی شد. کسانی که قدر چیزهایی را که دارند، نمی‌شناسند، امیدی به آینده نیز نخواهند داشت و پیشرفتی نصیبشان نمی‌شود. برای قدرشناس بودن، کافی است در جستجوی دلایلی برای قدرشناسی باشیم (و بر این کار تمرکز کنیم) و یا تنها به سادگی بگوییم: سپاسگزارم. سپاسگزاری و قدرشناسی نه تنها ما را از داخل عوض می‌کند، بلکه به روابط و مناسبات ما نیز کمک بسیاری می‌نماید.

انسان های بزرگ و موفق خود را با شرایط وفق می‌دهند:

موفقیت, در اجتناب کردن از اشتباه نیست، بلکه در آموختن از اشتباهات است. مخترع بزرگ و مشهور آمریکایی "توماس ادیسون" می‌گوید: "من شکست نخورده‌ام. بلکه هزاران راه اشتباه دیگر را شناخته‌ام". چیزی که انسان های موفق را از ناموفق جدا می‌کند، توانایی آنها در تشخیص مشکل و تطبیق دادن برنامه‌ریزی خود با شرایط جدید است.

هر کدام از این روش‌ها به تنهایی می‌تواند تو را در پیشرفت و رسیدن به هدفت یاری کند، چه برسد به این که همه آنها را با هم ترکیب کنی!

بیشتر بخوانید: "برای موفقیت در زندگی این چند روش را از یاسمن بیاموز و آنها را به کار بگیر"

مطالب مرتبط

برای داشتن خانواده‌ای شاد و خوشحال، این نکات را از دست نده!
روانشناسی

برای داشتن خانواده‌ای شاد و خوشحال، این نکات را از دست نده!