Yasaman

رابطه مستقیم مثبت اندیشی و موفقیت در زندگی

رابطه مثبت اندیشی و موفقیت در زندگی تو

وقتی به انسان‌های موفق نگاه می‌کنیم، معمولاً شادی و خوش اخلاقی آنها، اولین چیزی است که توجه ما را به خود جلب می‌کند و تاکنون ثابت شده که مثبت اندیشی و موفقیت در امور مختلف زندگی، با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارند. با "یاسمن" همراه شو تا با موضوع مثبت اندیشی و فواید بسیار آن آشنایی بیشتری پیدا کنی.

معمولاً، مثبت اندیشی را باعث بالاتر رفتن بازده کاری می‌دانند. افرادی که طرز فکر مثبتی دارند، دارای میل و اشتیاق بیشتری به پیشرفت کردن و موثر بودن هستند، و این به دلیل فواید و منافعی است که اندیشه مثبت با خود به همراه دارد:

منفعت روانی: مثبت اندیشان انرژی بیشتری داشته و دارای اعتماد به نفس و امیدواری بیشتری هستند. بنابرین دارای این توانایی هستند که اهداف بالاتری را برای خود مشخص کرده و برای رسیدن به این اهداف، تلاش کنند. این اشخاص، در ضمن دارای انعطاف بیشتری نیز هستند و به همین دلیل، در مقابل مشکلات و سختی‌هایی که در راه خود می‌بینند، امید و پشتکار خود را از دست نمی‌دهند.
بیشتر بخوانید: "راز موفقیت انسان‌های بزرگ کجا نهفته است؟"

منفعت ذهنی: ذهن‌های شاد، ذهن‌های باهوش‌تری هستند. در حالی که منفی‌گرایی برای پاسخ دادن به یک تهدید بیرونی ذهن را می‌بندد، مثبت‌گرایی، برعکس، ذهن را بازتر کرده و طیف بزرگی از افکار و ایده‌ها را به ما نمایان می‌سازد. بنابرین افراد مثبت‌گرا، به راحتی قادرند برای یک مشکل، به طور هم زمان راه‌حل‌های متفاوتی را بیابند، آسان‌تر تصمیم‌گیری کنند، و بنابراین ذهن خلاقتری داشته باشند.

منفعت اجتماعی: انسان‌ها، زمانی که تجربه و حس مثبتی از یکدیگر می‌گیرند، احساس نزدیکی و صمیمیت بیشتری می‌کنند و مثبت‌اندیشی در محل کار، می‌تواند باعث نزدیکتر شدن و بالاتر رفتن کیفیت رفتار افراد با یکدیگر شده و به رشد شخصیتی، خلاقیت، پشتکار و بالاتر رفتن بازده کاری آنها کمک بسیاری کند. روابط نزدیک و محکم، پایه‌ای است که با تکیه بر آن، می‌توانیم نیروی بیشتری برای پیش بردن اهدافمان به دست بیاوریم. تبادل اطلاعات، هماهنگ کردن سعی و تلاش همگانی در میان کسانی که با یکدیگر روابط نزدیکی دارند، بیشتر دیده شده و در ضمن مشاجرات کمتری نیز میان آنها اتفاق می‌افتد.

منفعت سلامتی: کسانی که دید مثبتی به زندگی دارند، از سلامتی جسمانی بیشتری برخوردارهستند: فشار خون پایین‌تر، ضربان قلب آرامتر، پایینتر بودن میزان هورمون‌های استرس آور و داشتن سیستم دفاعی قوی از مزایا و منفعت‌های هستند که افراد مثبت از آنها برخوردارند. مثبت گرایی احتمال بروز سکته قلبی و همینطور ابتلای به دیابت را کاهش می‌دهد. کسانی که احساسات مثبتی را تجربه می‌کنند، بسیار راحت‌تر خوابیده و کمتر مبتلا به بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی و غیره می‌شوند.

"برای موفقیت در زندگی این چند روش را از یاسمن بیاموز و آنها را به کار بگیر" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

روانشناسی رنگ‌ها: رنگ‌ اتاق خواب خود را چگونه انتخاب کنیم؟
روانشناسی

روانشناسی رنگ‌ها: رنگ‌ اتاق خواب خود را چگونه انتخاب کنیم؟