Yasaman

ده قانون طلایی برای نخستین روزهای شروع یک رابطه جدید

۱۰ قانون طلایی برای اولین روزهای شروع یک رابطه جدید

"یاسمن" امروز با تو درباره ۱۰ قانون طلایی که باید در آغاز هر رابطه تازه‌ای رعایت کرد، گفتگو می‌کند. قوانینی که با عقل سلیم جور در می‌آیند ولی متاسفانه به درستی اجرا نمی‌شوند! به توصیه‌های او عمل کن تا رابطه‌ای خوب و به دور از استرس را پایه‌ریزی کنی.

۱- حد او را بشناس و به آن احترام بگزار. باید بدانی که هر کسی، حد و مرز به خصوصی برای نشان دادن عواطف خود در میان جمع دارد (دست یکدیگر را گرفتن، یکدیگر را بوسیدن و ...) بنابرین، می‌بایست در آغاز هر رابطه‌آی، نخست حدود و خطوط قرمز شخصیت طرف مقابل را به خوبی شناخته و هرگز از آن نگذری.

۲- زمانی را به گذراندن وقت با او اختصاص بده. در طول هفته، وقت مشخصی را برای با هم بودن انتخاب کنید و آن را به نحو احسن و با یکدیگر بگذرانید. اختصاص دادن زمانی مشخص به یکدیگر، می‌تواند در ادامه رابطه‌تان بسیار سودمند باشد.

۳- یکدیگر را خفه نکنید! با هم بودن چیز بسیار خوبی است، ولی مانند دوقلوهای به هم چسبیده رفتار کردن، به هیچ وجه جالب نیست! به فضای یکدیگر احترام بگزارید و در صورتی که او بخواهد زمانی را به تنهایی بگذراند، از او نرنج.

۴- تا وقتی که نیازی به صحبت راجع به آینده رابطه‌تان نیست، درباره آن صحبت نکن! هیچ چیزی برای یک مرد ترسناک‌تر از تصور بچه‌دار شدن بدون آمادگی و برنامه قبلی نیست! در چنین شرایطی نباید از او برنجی. امتناع او از صحبت در این باره، ارتباطی با علاقه او به تو ندارد. او فقط هنوز آمادگی فکر کردن به این موضوع را ندارد.

بیشتر بخوانید: "چرا عشق و عاشقی برخی زوج‌ها پس از ازدواج از بین می‌رود؟"

۵- سعی کن تا با رفقای او دوست شوی. البته لازم نیست در این مورد زیاده‌روی کنی و قرار نیست که دوست صمیمی آنها باشی، ولی صمیمی بودن تو با آنها، طرف مقابلت را دلگرم کرده و به او حس اعتماد بیشتری می‌بخشد.

۶- دوستان خودت را فراموش نکن. در صورتی که رابطه جدیدت به مشکل برخورد کند، به آنها احتیاج خواهی داشت. پس سعی کن دوستی‌های خودت را جدی بگیری تا آنها را همیشه در کنارت داشته باشی.

۷- از او چیزی را مخفی نکن. با او درباره روابط احساسی قبلی خودت صحبت کن و او را در جریان تجربیات گذشته‌ات قرار بده تا بعداً هیچ گونه حرف و حدیثی در رابطه به وجود نیاید.

۸- انعطاف پذیر باش. هرگز نباید به خاطر این که طرف مقابل تو کس دیگری را زیبا و جذاب می‌بیند، از او برنجی. همانگونه که او نباید از ابراز سلیقه تو درباره مردان دیگر (مثلاً هنرپیشه‌ای معروف که مورد علاقه تو است) ناراحت شود.

۹- راز نگهدار باش. اگر این رابطه برایت جدی است، سعی کن درباره جزییات و مسائل آن با زیاد با کسی صحبت نکنی و همه را در جریان مسائل خصوصی بین خودتان قرار ندهی!

۱۰- حدس و گمان را کنار بگزار. تو نباید طرف مقابلت را تحت فشار بگزاری و او را مجبور کنی که نظر یا مقصود تو را حدس بزند! سعی کن با او روراست باشی و منظور خودت را به او توضیح بدهی تا شک و شبه‌ای در رابطه‌تان به وجود نیاید.

این موضوع را به خاطر داشته باش، که با آغاز و پایه ریزی درست در هر رابطه‌ای، قادر خواهی بود تا از مشکلاتی که بعداً پیش می‌آیند، جلوگیری کنی و از آن رابطه به درستی لذت ببری!

بیشتر بخوانید: "۳۶ سوال آسان برای به وجود آوردن عشق و صمیمیت در فقط ۴۵ دقیقه! (بخش نخست)"

مطالب مرتبط

روانشناسی رنگ‌ها: رنگ‌ اتاق خواب خود را چگونه انتخاب کنیم؟
روانشناسی

روانشناسی رنگ‌ها: رنگ‌ اتاق خواب خود را چگونه انتخاب کنیم؟