Yasaman

درمان گیاهی ریزش مو با استفاده از یک گیاه خوش سر زبان!

درمان گیاهی ریزش مو با کمک گرفتن از ریشه خشک شیرین بیان

موهایت را از دست می‌دهی و نمی‌دانی چه کار باید کرد؟ همراه "یاسمن" با یک روش درمان گیاهی ریزش مو که بسیار موثر نیز هست، آشنا شو: درمان ریزش مو با کمک خمیر ریشه خشک شیرین بیان.

شیرین بیان گیاهی خودرو است که آن را می‌توان در اکثر نقاط ایران یافت و ریشه آن، مصارف دارویی زیادی دارد. از دوران باستان تاکنون، از این گیاه به عنوان خلط آور استفاده شده و به دلیل وجود ترکیبات ضد میکروبی بسیار در ریشه آن، ماده مناسبی برای تمیز و ضد عفونی کردن دهان و دندان به شمار می‌آید. البته خواص این گیاه، به موارد بالا محدود نمی‌شود. بلکه از شیرین بیان، می‌توان به عنوان یک درمان گیاهی ریزش مو و تقویت آن استفاده نمود. می‌پرسی چگونه؟

ریشه شیرین بیان خشک، دارای خاصیت نرم کنندگی بسیاری است و باعث باز شدن منافذ پوست شده و با نرم کردن پوست سر، از خشک شدن و پوست پوست شدن آن جلوگیری می‌نماید. این ترکیب، برای از بین بردن شوره سر و جلوگیری از ریزش موها و تاسی سر، بسیار مناسب است.

با "یاسمن" بیشتر بدانید: "علت ریزش مو در خانم ها چیست؟"

برای تهیه این ترکیب گیاهی، ابتدا یک قاشق غذاخوری پودر ریشه خشک شیرین بیان را داخل یک لیوان شیر ریخته و نصف قاشق چایخوری زعفران به آن اضافه می‌کنیم. مخلوط را خوب هم می‌زنیم، آن را روی قسمت‌هایی از سر که موی بیشتری از دست داده‌اند، می‌مالیم و می‌گذاریم تا صبح روی موها بماند.

صبح، موها را با آب شسته و این کار را یک تا دو بار در هفته تکرار می‌کنیم. البته خوردن سه فنجان چای یا دم کرده شیرین بیان در روز نیز می‌تواند به تقویت موها کمک کند.

این روش برای درمان گیاهی ریزش مو را در خانه امتحان کن و نتیجه مثبت آن را به چشم خود ببین.

"بهترین نوع ماسک برای ریزش مو با استفاده از ترکیب پیاز و عسل" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟