Yasaman

درمان چین و چروک دور چشم با راه‌های ارزان قیمت

درمان چین و چروک دور چشم با راه‌های ارزان قیمت و طبیعی

هفته‌ای طولانی و پرمشغله را پشت سر گذاشته‌ای و احساس خستگی زیادی می‌کنی؟ در این میان هم متوجه می‌شوی که چین و چروک‌های زیر چشم تو آشکارتر شده‌اند! خب در این شرایط، هیچ خبری به اندازه این که درمان چین و چروک دور چشم با راه‌های ارزان قیمت و طبیعی در خانه ممکن است، تو را خوشحال نمی‌کند!

در اینجا بهترین روش‌های درمان چین و چروک دور چشم را که هم ارزان قیمت و هم طبیعی و سالم هستند، بخوان.

"بهترین کارهایی که برای چروک دور چشم می‌توان انجام داد!" را اینجا بخوانید.

ماسک سفیده تخم‌مرغ برای درمان چین و چروک دور چشم

سفیده تخم‌مرغ حاوی کلاژن و پروتئین است که کلاژن به رفع چروک‌های زیر چشم کمک می‌کند و پروتئین نیز ویژگی الاستیسیته پوست را بهبود می‌بخشد. برای درمان چین و چروک دور چشم با سفیده تخم‌مرغ، دو عدد سفیده تخم‌مرغ را از زرده جدا کن و آن‌ها را با هم بزن. سپس آن را زیر چشمان خود قرار بده و ۱۵ دقیقه صبر کن. پس از این مدت، پوست اطراف چشمانت را با آب گرم شست‌وشو بده و با حوله نرمی خشک کن.

درمان چین و چروک دور چشم با روغن رزماری

ماساژ پوست به تحریک جریان خون کمک می کند و آثار مخرب رادیکال‌های آزاد را که از علل عمده شکست الاستین و کلاژن پوست هستند، از بین می‌برد. ولی نباید پوست را بدون استفاده از روان‌کننده ماساژ داد. بهترین روغن برای ماساژ پوست زیر چشم، روغن رزماری است.

برای این منظور، انگشت اشاره و انگشت میانی خود را به روغن رزماری آغشته کن و به آرامی آن‌ها را در گوشه داخلی چشم خود در نزدیکی بینی قرار بده. سپس، پوست را با حرکت رو به بالا از نزدیک بینی به طرف بیرون ماساژ بده.

روغن کرچک و درمان چین و چروک دور چشم

روغن کرچک، مرطوب‌کننده‌ای غنی است که می‌تواند به درمان چین و چروک دور چشم کمک کند. برای بهره بردن از مزایای روغن کرچک در طول شب، انگشت اشاره خود را به کمی روغن آغشته کن و آن را از گوشه داخلی چشم‌ها به سمت خارج بمال. زمانی که در خواب هستی، روغن کرچک به پوست رطوبت می‌بخشد و در عین حال، چین و چروک‌ها را رفع می‌کند.

درمان چین و چروک دور چشم با ماسک خیار

خیار، ماده‌ای عالی برای مرطوب کردن پوست است که به همین دلیل، باعث درمان چین و چروک دور چشم می‌شود. برای این منظور، می‌توانی حلقه‌های خیار را به طور مستقیم روی پوست زیر چشم خود قرار دهی.

روش دیگر این است که یک عدد خیار را در مخلوط‌کن بریزی و له کنی. سپس آن را روی پوست زیر چشم‌هایت قرار دهی و اجازه دهی ۱۵ دقیقه بماند. پس از این مدت، پوست را بشوی و آن را با حوله نرمی خشک کن. در صورتی که خیار را در یخچال خنک کنی، مزایای آن برای درمان چین و چروک دور چشم بیشتر می‌شود.

بیشتر بخوانید: "روغن زیتون برای چروک دور چشم مناسب است؟"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟