Yasaman

درمان لاغری صورت با استفاده از دو ماده کاملاً طبیعی

درمان لاغری صورت با استفاده از دو ماده کاملاً طبیعی و خانگی

صورت لاغر و باریک، معمولاً تداعی کننده پیری و بیماری است. برای درمان لاغری صورت خود، به توصیه‌های "یاسمن" در این باره توجه کن و با به کار بردن آنها، صورتی شاداب و سالم داشته باش.

روغن زیتون:

این روغن، تاکنون امتحان خود را در زمینه پر کردن صورت به خوبی پشت سر گذاشته است و به دلیل ترکیبات و چربی‌های سالم و طبیعی که در آن وجود دارد، ماده‌ای مناسب و مفید برای داشتن صورتی سالم و شاداب محسوب می‌شود. روغن زیتون برای پوست‌های خشک یک رطوبت دهنده فوق‌العاده است و آنها را نرم و سالم نگه می‌دارد. این روغن سودمند، در ضمن، از بروز و ظاهر شدن چین و چروک روی پوست نیز جلوگیری می‌نماید. برای بهره بردن از فواید روغن زیتون، می‌توانی در طول روز یک قاشق از نوع بکر و خالص آن را مصرف کنی. برای ماساژ دادن صورت نیز، روغن زیتون را کمی گرم کرده، و صورت خود را دو بار در روز و به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه و در جهت از پایین به بالای صورت ماساژ بده.

"۲ ترکیب خانگی برای رفع جای جوش روی صورت" را اینجا بخوانید.

آلوئه‌ورا:

آلوئه‌ورا به خاطر خواصی که برای کشیدن پوست دارد، از افتادگی گونه‌ها جلوگیری کرده و به حالت انعطاف پذیری پوست کمک می‌نماید. در ضمن، آنتی اکسیدان‌های موجود در آن، پوست را از آسیب‌های رادیکال‌های آزاد محفوظ داشته و باعث تولید بیشتر کلاژن می‌شوند، و بدین گونه، به زیبایی و جوانی آن کمک می‌کنند. با ژل آلوئه‌ورای تازه صورت و گونه‌های خود را به مدت ۱۰ دقیقه و با حرکت دایره‌وار ماساژ بده و بگذار تا ۱۰ دقیقه دیگر روی پوست بماند. سپس صورت خود را با آب گرم آب بکش. این کار را دو بار در روز تکرار کن تا نتیجه مثبت آن را ببینی. راه دیگری که وجود دارد، نوشیدن روزانه دو قاشق ژل آلوئه‌ورای حل شده در آب است.

به جز دو روشی که اینجا برایت شرح دادیم، برای درمان لاغری صورت راه‌های دیگری مانند یوگای صورت، و ورزش‌های مخصوص دیگر نیز وجود دارند که در مطالب بعدی، با آنها آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: "دردسری به نام پف دور چشم و روشی آسان برای خلاص شدن از آن!"

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل