Yasaman

درمان استرس و اضطراب با مصرف پنج دمنوش‌گیاهی طبیعی

روش درمان استرس و اضطراب با چند دمنوش‌گیاهی

زندگی شهری امروز، کار، ترافیک، آلودگی و ... جسم و روحیه ما را به شدت خسته کرده و بر اعصاب ما، فشار بسیاری می‌آورند. یکی از راه‌های درمان استرس و اضطراب زندگی روزمره و کاهش فشار عصبی، نوشیدن دمنوش‌های گیاهی و طبیعی است که علاوه بر خوش طعم و معطر بودن، می‌توانند در آرام کردن اعصاب ما، نقش به سزایی داشته باشند. با "یاسمن" همراه شده و با چند گیاه دارویی فوق‌العاده آشنا شو تا آرامش خود را به صورتی طبیعی به دست بیاوری.

دمنوش بابونه: چای یا جوشانده بابونه، دارای خواص درمانی بسیاری است که از مهمترین آنها، می‌توان به خاصیت آرام‌بخشی آن اشاره نمود. نوشیدن دمنوش بابونه، تاثیری آرام‌بخشی مانند داروی شیمیایی والیوم را دارد بدون این که هیچ گونه عواض جانبی داشته باشد.

چای سبز: چای سبز به دلیل وجود یک اسید آینه به نام ال- تئانین، دارای خاصیت آرام‌بخشی بوده و می‌تواند با تنظیم کردن ضربان قلب و همچنین جریان خون، در درمان استرس و اضطراب، به تو کمک بسیاری کند. نوشیدن این دمنوش مفید، محدودیتی ندارد و می‌توان در روز، از ۵ تا ۲۰ فنجان چایی سبز نوشید!

بیشتر بخوانید: "۵ خوراکی ضد استرس و اضطراب برای زمان‌هایی که نمی‌توانی نگرانی خود را کنترل کنی"

دمنوش رازک: گیاه رازک دارای خواص بسیاری است که از مهمترین آنها، می‌تو‌ان به خاصیت خواب‌آور و آرام‌بخش بودن آن اشاره کرد. از آنجایی که رازک دارای طعم تلخی است، معمولاً آن را همراه بابونه، نعنا و یا اسطوخدوس دم می‌کنند. تاثیر این گیاه به قدری است که کسانی که طبق نسخه پزشک از داروهای خواب‌آور استفاده می‌کنند، باید از نوشیدن دمنوش آن خودداری کنند و یا پزشک خود را در جریان این موضوع قرار دهند.

دمنوش سنبل الطیب: این گیاه که به خصوص در میان مردم ما شهرت و طرفداران زیادی دارد، دارای خاصیت خواب‌آور بودن است و دمنوش آن در درمان استرس و بی‌خوابی تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد.

دمنوش گل ساعتی: این گیاه که در قاره‌های آمریکا و آفریقا در نواحی استوایی رشد می‌کند، علاوه بر خواص دارویی فراوان آن، دارای خواص آرام‌بخش و ضد اضطراب بودن بسیار بوده و در ضمن، میوه آن نیز خیلی خوشمزه است!

"۵ ماده غذایی موثر در افزایش شادابی دختران نوجوان" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

آیا می‌دانی سالم‌ترین میوه‌های تابستان کدام‌ها هستند؟
سلامتی

آیا می‌دانی سالم‌ترین میوه‌های تابستان کدام‌ها هستند؟