Yasaman

خلاقیت در عکاسی با استفاده از دوربین تلفن همراه هوشمند در خانه!

به کار بردن خلاقیت در عکاسی با کمک دوربین تلفن همراه در خانه!

هنگامی که راجع به عکاسی حرف می‌زنیم، به یاد دوربین‌هایی با لنزهای دراز ولوازم حرفه‌ای عکاسی می‌افتیم! در حالی که این طور نیست! تو هم می‌توانی با کمک دوربین تلفن هوشمند خود، و با صرف کمی حوصله و خلاقیت در عکاسی، عکس‌های خوب و قابل قبولی بگیری! با "یاسمن" همراه شو تا با چند روش برای پیدا کردن ایده‌های جالب و به کار بردن خلاقیت در عکاسی، آشنا شوی...

برای داشتن خلاقیت در عکاسی، می‌توانی از چند ایده آسان شروع کنی:

- از اسباب بازی‌های قدیمی خود یا بستگان دیگر عکس بگیر:

اسباب بازی‌ها معمولاً دارای رنگ‌های گوناگون و متضاد بوده و برای تمرین ترکیب‌بندی رنگ‌ها، سوژه مناسبی به شمار می‌آیند. برای این کار می‌توانی از قطعات لگو که دارای رنگ آمیزی‌های مختلف و کنتراست زیاد با یکدیگر هستند استفاده کنی.

- از اشیای ریز و از فاصله‌های خیلی کم عکاسی کن:

این کار به تو نشان می‌دهد که برای گرفتن عکسی خوب و زیبا، احتیاج به بیرون رفتن از خانه نیست! بلکه می‌شود با نگاه کردن به ریزترین اشیاء، در آنها جزییات زیبایی را برای عکاسی کردن پیدا کرد. برای مثال، می‌توانی از افتادن یک قطره اب در لیوان، عکس بسیار جالب و منحصر به فردی بگیری.

"سلفی گرفتن پوست تو را پیر می‌کند" را اینجا بخوانید.

- از مواد غذایی و خوراکی‌ها عکس بگیر:

وقتی غذای یا دسر خوشمزه و زیبایی تهیه می‌کنی، از آن عکس بگیر. این کار نه تنها تمرین مناسبی برای عکاسی محسوب می‌شود، بلکه بهانه خوبی برای معرفی دستپخت خوب تو به دوستان دیگر نیز هست! این موقعیت عالی را از دست نده! -از حیوانات خانگی خود یا دوستانت عکاسی کن:

حیوانات بهترین مدل‌های طبیعت هستند! مخصوصاً هنگامی که مشغول بازی باشند! برای این کار می‌توانی توپی را برای سگ یا گربه خود بیندازی، و هنگامی که او با توپ به سمت تو باز می‌گردد، از او عکس بگیری! با این کار با یک تیر دو هدف را می‌زنی: هم تمرین عکاسی کرده و هم سر حیوان خانگی خود را گرم می‌کنی!‌ پس فکر خیلی بدی نیست، موافقی؟

- از بچه‌های خود یا دوستان عکس بگیر:

بچه‌ها، هر روز بهانه بسیار خوبی برای عکاسی کردن به ما می‌دهند. می‌توانی با عکس گرفتن از کودک خود، در حین تمرین عکاسی، بزرگ شدن هر روز او، بازی کردن، لحظات شادی و یا غم و غصه او را برای همیشه ثبت کنی.

- از گل‌ها عکاسی کن:

اگر در خانه گلدان زیبایی داری و یا به تازگی دسته‌گلی زیبا به تو هدیه داه‌اند، می‌توانی با استفاده از آنها و با انتخاب پیش زمینه مناسب عکس‌های جالبی بگیری. گل‌ها با تنوع رنگی فوق‌آلعاده و فرم‌‌های مختلفی که دارند، از بهترین موضوعات عکاسی محسوب می‌شوند.

بیشتر بخوانید: "سلفی: عامل بالا رفتن درصد مرگ و میر"

مطالب مرتبط

ساخت شیشه‌های زیبا با تزئین حیوانات برای میز آرایش تو
سبک زندگی

ساخت شیشه‌های زیبا با تزئین حیوانات برای میز آرایش تو