Yasaman

چند توصیه مفید برای داشتن روابطی خوب با اطرافیان

توصیه‌های یاسمن برای داشتن روابطی خوب و درست با اطرافیان

داشتن روابطی خوب با اهل خانواده، دوستان، همکاران، آشنایان و همسایگانمان، از مهم‌ترین مسائل زندگی ما به شمار می‌رود. هنگامی که روابط ما مستحکم و مقاوم باشند، حل کردن مشکلات و پشت سر گذاشتن سختی‌ها و ناملایمت‌ها، به مراتب، ساده‌تر و قابل تحمل‌تر می‌شود. با "یاسمن" همراه شو تا درباره چگونگی داشتن روابطی سالم و خوب با اطرافیانت، نکات بیشتری را بدانی.

به دیگران گوش کن:

شاید این مسئله ساده به نظر برسد. اما باید توجه داشت که همه انسان‌ها، قابلیت گوش کردن به حرف‌های دیگران و پاسخ دادن به آنها را ندارند. بدان که توجه به حرف‌های دیگران، از تصدیق کردن بیهوده افکار و اعمال آنها، دارای احترام بیشتری است و باعث فهمیدن بهتر طرف مقابل و در نتیجه بهبود و ایجاد ارتباط صحیح و هم چنین درک متقابل می‌گردد.

صمیمیت داشته باش:

این خاصیت به معنای نگاه کردن به مسایل و مشکلات از دید دیگری است. به جای این که بر اساس احساسات و علایق خودت نظر بدهی، خود را جای دیگری گذاشته و جهان را از دید او نگاه می‌کنی. با پیدا کردن درکی بهتر از آن شخص و هم چنین مسائل زندگیش، به او نزدیک‌تر شده و به میزان صمیمیت میان شما نیز افزوده خواهد شد.

به حالت‌های صورتت اهمیت بیشتری بده:

حتما تا حالا می‌دانستی که لبخند تو جادو می‌کند! کافی است تا روی لبمان لبخندی بیاید و ناگهان بسیاری از مشکلات، دود شده و به هوا می‌روند! این درست است که لبخند زدن، اهمیت زیادی دارد. اما باید بدانی که اگر حالت صورت تو با صدایت ناهمخوانی داشته باشد، طرف مقابل گمراه شده و به ناچار در او حس نا امنی و عدم صمیمیت به وجود می‌آید. به عنوان مثال، اگر صدایت بگوید آری، اما صورتت حالتی غیر از آن را القاء کند، رفتار تو واقعی و صمیمانه جلوه نخواهد کرد. پس سعی کن همیشه صدا و حالات صورتت با یکدیگر همخوانی داشته باشند.

بیشتر بدانید: "این رفتارها دیگران را از تو دور می‌کنند!"

لحن صدایت را فراموش نکن!

سعی کن تا لحن و طنین صدایت با شرایط دور و برت تناسب داشته باشد. شاید این موضوع یکی از نخستین چیزهایی است که دیگران به آن توجه می‌نمایند. بعضی وقت‌ها، نحوه گفتار تو از چیزی که می‌گویی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند! پس همیشه مراقب لحن و نحوه گفتارت باش!

صداقت داشته باش، اما به موقع و با ملاحظه!

صداقت و راستگویی، از بهترین سیاست‌های رفتاری است و در چگونگی شکل‌گیری و ادامه یافتن روابط نقش مهمی دارد، البته اگر عاقلانه و از روی منطق باشد. بعضی اوقات بهتر است تا قبل از گفتن واقعیت، کمی صبر کنی تا وقت مناسب فرا برسد، سپس به این کار اقدام نمایی، به خصوص زمانی که مسئله، برای شنونده از حساسیت زیادی برخوردار باشد.

نکات کوچک:

هرگز حرف مخاطب خود را قطع نکن و صبر کن تا نوبت تو فرا برسد. همیشه نرمال و یکنواخت صحبت کن، نه زیاد تند، نه خیلی آرام. سعی کن از گفتار و رفتاری استفاده کنی که در مخاطب، آرامش و صلح بیشتری به وجود آورده و او را ترغیب به گفتگو با تو می‌نماید.

"آیا می‌دانی چگونه به اطرافیانت تسلیت بگویی؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن