Yasaman

روش تقویت مو با روغن زیتون و ترکیبات طبیعی

آیا تقویت مو با روغن زیتون ممکن است؟

هزاران سال است که انسان‌ها از روغن زیتون برای تقویت و مراقبت از مو استفاده کرده‌اند؛ چون این ماده طبیعی باعث درخشش، نرمی و در نهایت، تقویت موها می‌شود که آن را مدیون موادی چون اسید اولئیک (oleic acid) و اسید پالمتیک (palmitic acid) (مرطوب‌کننده‌های طبیعی مو) است.

حقیقت این است که محصولات مراقبت از مو که حاوی روغن زیتون هستند، در میان خانم‌ها محبوبیت فوق‌العاده‌ای دارند؛ آن هم به این سبب که این ماده به طور عملی، نتایج شگفت‌انگیزی روی موها داشته است؛ برای مثال، روغن زیتون تأثیر مرطوب‌کنندگی دارد و در عمل، باعث نرمی کوتیکول‌های مو، شفافیت و تقویت موها می‌شود. اما اگر می‌خواهی روش تقویت مو با روغن زیتون را یاد بگیری و به طور مستقیم از این ماده برای موها استفاده کنی، باید ادامه مطلب را بخوانی.

"همه آنچه که باید درباره راه های تقویت موی سر به صورت طبیعی بدانی" را اینجا بخوانید.

تقویت مو با روغن زیتون و ماساژ آن روی پوست سر و مو

استفاده از روغن زیتون به عنوان نرم‌کننده و تقویت‌کننده مو

برای تقویت مو با روغن زیتون، یک یا دو قاشق غذاخوری روغن زیتون را برای چند دقیقه روی موهای خود ماساژ بده. همچنین، می‌توانی آن را روی پوست سر خود هم بمالی تا خشکی پوست سر درمان شود. حالا موهای خود را در یک کلاه دوش بپیچ و اجازه بده روغن ۱۵ دقیقه یا بیشتر روی موهای تو بماند. حالا موها را با شامپو شست‌وشو بده.

در صورتی که از خشکی و وزی مو رنج می‌بری، می‌توانی این کار را هر روز انجام دهی. در غیر این صورت، استفاده از آن یک بار در هفته یا کمتر، بهترین نتیجه را برایت دارد. در ضمن، روغن زیتون به درمان شوره سر نیز کمک می‌کند. در صورت تمایل هم می‌توانی با توجه به نوع موهای خود، از انواع ماسک‌های حاوی روغن زیتون استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "انواع ماسک‌های حاوی روغن برای تقویت مو و درمان انواع مشکلات مربوط به موها"

مطالب مرتبط

با گرایش‌های زیبایی پاییز ۲۰۱۷ برای مو آشنا بشو!
زیبایی

با گرایش‌های زیبایی پاییز ۲۰۱۷ برای مو آشنا بشو!