Yasaman

تقویت ریشه مو به طور طبیعی در خانه و با رعایت چند نکته ساده

تقویت کردن ریشه مو در خانه و با رعایت چند نکته ساده

همانطوری که می‌دانی موها در داخل پیازهایی با عنوان فولیکول که روی لایه بیرونی پوست قرار دارند، رشد می‌کنند. هنگامی که ریشه مو در داخل فولیکول‌ها ضعیف می‌شود، موها ریخته و مشکلی که همه ما از آن وحشت داریم، گریبان ما را می‌گیرد! با "یاسمن" همراه شو و با آموختن نکاتی مفید برای تقویت ریشه مو زیبایی و سلامت موهایت را تضمین کن.

برای جلوگیری از ریختن موها و تقویت ریشه آنها به طور طبیعی، از روش‌های زیر استفاده کن:

- پوست سرت را با کمک کمی روغن بادام یا نارگیل ماساژ بده. ماساژ پوست سر باعث به جریان افتادن خون در پوست شده و بدین وسیله به رساندن مواد غذایی و ویتامین‌ها به فولیکول‌ها و همین طور تقویت ریشه مو کمک زیادی می‌کند.

- داشتن رژیم غذایی نامناسب نیز می‌تواند باعث ریختن موها شود. به همین دلیل، باید مواد غذایی حاوی ویتامین‌ها و پروتئین‌ها را در برنامه غذایی خود بگنجانی. به این منظور، می‌تو‌انی از موادی چون دانه سویا، جو، برنج قهوه‌ای و توفو استفاده کنی. این مواد منابع خوبی برای دریافت پروتئین و بیوتین مورد نیاز برای رشد مناسب و تقویت موها به شمار می‌آیند.

"بهترین نوع ماسک برای ریزش مو با استفاده از ترکیب پیاز و عسل" را اینجا بخوانید.

- برای تقویت بیشتر ریشه موها، می‌توانی از محصولاتی که حاوی ویتامین B5 و پانتنول هستند استفاده کنی و یا با مصرف همیشگی مکمل‌های غذایی مواد مورد نیاز موهایت را تامین نمایی.

- ویتامین E برای رشد و مقاومت موها موثر بوده و از ایجاد شوره سرکه از عوامل اصلی تضعیف و ریختن موها محسوب می‌شود، جلوگیری می‌کند. ویتامین E را می‌توانی از طریق مصرف موادی چون آووکادو، دانه‌های روغنی، روغن زیتون و دانه‌های خوردنی تامین نمایی.

- به جای استفاده از سشوار، سعی کن موهایت را با روش‌هایی طبیعی خشک کنی. سشوار باعث تضعیف مو شده و به ریختن آن کمک می‌کند.

با به کار گرفتن این چند توصیه "یاسمن" برای تقویت ریشه مو، موهایی به مراتب قوی‌تر، زیباتر و شاداب‌تر خواهی داشت!

بیشتر بخوانید: "روش تقویت مو با روغن زیتون و ترکیبات طبیعی"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟