Yasaman

عصبانیت چگونه روز تو را خراب می‌کند؟

می‌دانی عصبانیت چگونه روز تو را خراب می‌کند؟

مطمئناً برای تو هم پیش آمده که موضوعی کوچک باعث عصبانیت تو شده و همین حس تا انتهای روز همراه تو مانده باشد. در ادامه این مطلب، "یاسمن" قصد دارد به تو بگوید عصبانیت چگونه روز تو را خراب می‌کند؟ با دانستن این اثر، می‌توانی عصبانیت و احساسات خود را بهتر کنترل کرده و روزهای بهتر و پرآرامش‌تری را داشته باشی.

از بهترین روش‌های کنترل عصبانیت، آغاز کردن روز با کارهای مفید است. می‌توانی خواندن خبر یا چک کردن شبکه‌های اجتماعی را تا پایان لیست وظایف خودت، به تعویق بیندازی. می‌توانی لیستی از کارهای مفید درست کنی و آنها را انجام بدهی، سپس به سراغ خبر و شبکه‌های اجتماعی بروی.

بیشتر بخوانید: "۳ استراتژی ارزشمند برای احترام به خود!"

این کار تنها برای آن نیست که روزت را با عادت‌های سالم آغاز کنی (با این که ایده بدی هم نیست!) یا اینکه از استرس اجتناب کنی (که باز هم ایده بدی نیست). هدف اصلی از این کار، دوری از احساسات منفی و خشمی است که پس از خواندن اخبار و وقایع روز به تو وارد می‌شود.

عصبانی شدن اول صبح می‌تواند بیش از چیزی که فکرش را می‌کنی، بر زندگی و روزت تأثیر بگذارد، حتی اگر دیگر به آن موضوع به خصوص فکر نکنی. زنگ نخوردن ساعت، خواندن اخبار، نشستن در ترافیک در راه رسیدن به کار و غیره همه و همه پتانسیل عصبانی کردن و تخریب روز تو را دارند. ممکن است نفس عمیق بکشی و به سراغ کارهایت بروی و احساس کنی احساسات منفی را پشت سر گذاشته‌ای.

اما تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد انجام شد‌ه‌اند، نشان می‌دهند که عصبانیت باقی مانده، حتی پس از آنکه به سراغ کار دیگری برویم و ذهنمان را منحرف کنیم، می‌تواند بر قدرت تصمیم‌گیری ما تأثیر بگذارد. شاید به سراغ کارت بروی و گزارشی از جلسه‌ات با مدیران تهیه کنی، اما اگر همچنین سوار بر موج عصبانیت باشی، احتمال آن وجود دارد که بدون قبول کردن سهم خودت از مسئولیت، به اطرافیانت حمله کنی. عصبانیت احساس پایه عدالت است، به همین دلیل زمانی که عصبانی هستیم، می‌خواهیم دیگران را سرزنش کنیم. اما کمترین اثر منفی این کار در چنین شرایطی، آن است که به تو به چشم کسی نگاه می‌شود که کار گروهی و تیمی را بلد نیست!

با اینکه نمی‌توانیم زندگی خود را کاملاً از عصبانیت خالی کنیم، اما با این وجود، با داشتن آگاهی بیشتر نسبت به تأثیر عصبانیت روی حس و حال کل روز ما، می‌توانیم در زندگی خودمان تصمیمات بهتر و منطقی‌تری بگیریم.

"روش‌های طبیعی مبارزه با افسردگی که باید بدانی!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن