Yasaman

تأثیر نمک بر پرپشت کردن مو

تأثیر نمک بر پرپشت کردن مو

شاید همیشه از اطرافیانت دربارۀ نمک شنیده‌ای که استفاده زیاد از آن در غذا را برای سلامتی بد می‌دانند، زیرا باعث مشکلاتی مانند فشار خون می‌شود. البته، این موضوع در مورد مو نه تنها صدق نمی‌کند، بلکه تأثیر به سزایی بر ترمیم و زیبایی آن دارد.

همراه "یاسمن" با مهم‌ترین تأثیرات نمک روی مو آشنا شو!

از بین بردن شورۀ سر: نمک به خاطر جذب بالای رطوبت و روغن‌های زائد، باعث کم شدن شورۀ سر و از بین رفتن آن از پوست سر می‌شود. هم‌چنین گردش خون را تحریک می‌کند.

محافظت از آسیب رسیدن به مو: نمک از مو در برابر آسیب‌هایی که ممکن است به مو برسد، مراقبت می‌کند. هم‌چنین، با تغذیه و تقویت مو، شادابی آن را باز می‌گرداند.

مانع تعرق پوست سر می‌شود: نمک به خاطر جذب رطوبت بالایی که دارد، مانع تعرق پوست سر می‌شود و به موهایت درخشش خاصی ‌می‌دهد.

باعث نرمی مو می‌شود: نمک حاوی مواد معدنی بسیاری است که باعث می‌شود موهایت مانند ابریشم نرم شود و به موهایت درخشش، رطوبت و زیبایی خاصی می‌دهد.

محافظت از مو در برابر قارچ‌ها: نمک باعث جذب رطوبتی می‌شود که عامل اصلی بروز و رشد قارچ‌ها است.

ترمیم مو: نمک باعث ترمیم مو می‌شود، از رشد قارچ ، شوره و تعرق آن جلوگیری می‌کند و بر سلامتی مو تأثیر به سزایی دارد. هم‌چنین باعث می‌شود که موهای پرپشتی داشته باشی. برای این کار می‌توانی نمک را به شامپوی مخصوص خود اضافه کنی و یا موهایت را با نمک ماساژ بدهی و بگذاری به مدت ۲۰ دقیقه روی آن بماند و یا آن را روی ساقۀ موهایت بزنی و سپس با آب بشوری.

مخلوط نمک برای مو: سه قاشق غذاخوری نمک دانه درشت را با سه قاشق غذاخوری کرم مرطوب کننده ترکیب کن و به مدت بیست ثانیه در فر مایکروو قرار بده. سپس، آن را روی موهایت بگذار و پس از ۲۰ دقیقه بشور.

از نمک برای موهایت استفاده کن و نتیجۀ آن را با "یاسمن"، در میان بگذار. مطمئناً از نتیجۀ آن راضی خواهی بود.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟