Yasaman

راه لاغری شکم برای داشتن اندامی زیبا و متناسب

داشتن اندامی زیبا و متناسب با دانستن بهترین راه لاغری شکم

اگر قصد داری با اراده‌ای قوی، شکم خود را آب کنی و اندامی زیبا و متناسب پیدا کنی، ما در اینجا بهترین راه‌ها را برای کمک به تو پیدا کرده‌ایم. در اینجا بهترین و مؤثرترین راه لاغری شکم و خلاصی از چربی‌های اضافه در این ناحیه را بخوان تا بدون استفاده از داروهای لاغری یا کاهش اشتها بتوانی به وزن دلخواه خود برسی و اندامت را فرم بدهی.

۱. سیب‌زمینی آب‌پز به تو کمک می‌کند: منظور ما از سیب‌زمینی، انواع سرخ‌کرده یا چیپس نیست؛ چون این مواد سطح انسولین را در خون بالا می‌برند و بدن را برای ذخیره چربی آماده می‌کنند. اما سیب‌زمینی شیرین آب‌پز از آنجا که حاوی مواد مغذی و فیبر است، برای لاغری شکم به تو کمک می‌کند.

۲. حجیم‌ترین وعده غذایی خود را به عنوان صبحانه بخور.

۳. پیش از صرف غذا، مقداری آب بنوش: آب تا حد زیادی فضای معده را پر می‌کند و به تو احساس سیری می‌دهد؛ بنایراین، شاهد کاهش اشتهای خود خواهی بود.

۴. دستور غذایی خود را عوض کن: هر وقت برای صرف غذا به رستوران می‌روی، به جای ماکارونی و برنج، بشقاب سبزیجات سفارش بده!

۵. عضو یک گروه ورزشی شو: با این کار، به صورت خودکار هر هفته در جلسات ورزشی گروهی شرکت خواهی کرد.

۶. به بدن فرصت استراحت بده: اگر نمی‌توانی در برابر وسوسه خوردن بستنی، کیک، دسر یا دیگر خوراکی‌ها با کالری بالا مقاوت کنی، می‌توانی ابتدا حدود نصف فنجان یا تکه‌ای کوچک از آن‌ها را مصرف کنی. اگر هنوز هم میل داشتی مقدار بیشتری بخوری، ۲۰ دقیقه صبر کن. به طور معمول، پس از این مدت احساس سیری می‌کنی و میل تو به خوردن کاهش می‌یابد.

"مصرف ۱۰ ماده غذایی به عنوان بهترین رژیم لاغری شکم" را اینجا بخوانید.

۷. دندان‌های خود را با خمیر دندان نعناعی مسواک بزن: محققان ژاپنی در مطالعه‌ای دریافتند مردانی که دندان‌های خود را مسواک می‌زنند، اغلب لاغرتر از مردانی هستند که این کار را نمی‌کنند! به نظر می‌رسد که عطر و طعم نعناع تازه در دهان، میل به خوردن را در میان وعده‌های غذایی کاهش می‌دهد!

۸. از رژیم غذایی نامتعادل از نظر دریافت کالری پیروی کن: زمانی که یک روز کالری کمتری مصرف می‌کنی و روز بعد مقدار بیشتر، سوخت و ساز بدن خود را در بالاترین حد نگه می‌داری؛ ولی به طور متوسط در روز بیش از ۲۰۰۰ کالری مصرف نکن.

۹. روی سطح شیب‌دار پیاده‌روی کن: هنگامی که روی سطح شیب‌دار راه می‌روی، بدن نیرویی را به سمت زمین اعمال می‌کند تا تو را به جلو براند؛ ولی هنگامی که روی تردمیل راه می‌روی، تسمه دستگاه به حرکت راحت‌تر تو کمک می‌کند. بنابراین، همیشه سعی کن روی سطحی با حداقل شیب یک درصد راه بروی تا چربی بیشتری بسوزانی.

۱۰. نوشیدنی‌های بدون کالری مصرف کن: قهوه، چای، نوشابه رژیمی و البته، آب برای لاغری شکم به تو کمک می کنند.

۱۱. هر روز صبحانه بخور: محققان دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیدند افرادی که هر روز صبحانه می‌خورند، ۳۵ تا ۵۰ درصد لاغرتر از افرادی هستند که به طور منظم صبحانه مصرف نمی‌کنند.

۱۲. با غذاهای فرآوری شده خداحافظی کن: به طور معمول، کربوهیدرات‌های موجود در این گونه مواد غذایی به سرعت باعث افزایش سطح قند خون و از بین رفتن توانایی بدن برای سوزاندن چربی می‌شود.

۱۳. بین وعده‌های غذایی خود از اسنک‌های سالم استفاده کن: این کار نه تنها جلوی احساس گرسنگی و پرخوری را می‌گیرد؛ بلکه بدن را وادار به کالری‌سوزی و هضم غذا در تمام طول روز می‌کند که باعث می‌شود سوخت و ساز بدن در سطح ثابتی باقی بماند.

۱۴. ماست بیشتری بخور: محققان دانشگاه تنسی، گروهی از داوطلبان را در یکی از دو رژیم غذایی، یکی با کلسیم بالا و دیگری بدون کلسیم و هر دو با مصرف ۵۰۰ کالری در روز قرار دادند و دریافتند افرادی که کلسیم مصرف می‌کردند، دو برابر گروه دیگر شاهد کاهش وزن بودند.

۱۵. آجیل بخور: مغزهای خوراکی باعث احساس سیری در بدن می‌شوند و با این که کالری بالایی دارند، اما به نظر می‌رسد کالری آن‌ها به طور متفاوتی در بدن می‌سوزد و باعث چاقی نمی‌شود. اما در مصرف آجیل هم باید تعادل را رعایت کنی!

بیشتر بخوانید: "۱۰ روش ساده برای کوچک کردن معده بدون سختی"

مطالب مرتبط

آیا می‌دانی سالم‌ترین میوه‌های تابستان کدام‌ها هستند؟
سلامتی

آیا می‌دانی سالم‌ترین میوه‌های تابستان کدام‌ها هستند؟