Yasaman

روش کراتینه مو در منزل برای زیبایی و سلامت موهای تو

معرفی روش کراتینه مو در منزل

کراتین یک پروتئین چند منظوره و قوی است که معمولاً در پوست، مو، ناخن و دندان‌ها یافت می‌شود. در دنیای زیبایی کراتین بیشتر برای ترمیم و بازیافت موهای آسیب‌دیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. به روش استفاده از این پروتئین برای تقویت موها کراتینه مو می‌گویند. برای شناختن روش کراتینه مو در منزل با "یاسمن" همراه باش.

روش کراتینه مو در منزل

برای یک مرتبه کراتینه مو در منزل خودت، به ۳۰ تا ۷۰ میلی‌لیتر مواد کراتینه احتیاج داری. که این میزان با توجه به اندازه و پرپشتی موهای تو تعیین می‌شود. برای کراتینه مو در منزل به موارد زیر احتیاج داری:

ماده کراتین، شامپو، حوله، شانه، دستکش، سشوار و اتو مو

برای شروع کراتینه مو در منزل باید موهای خودت را کامل بشوری و آبکشی کنی. موهای تو باید تمیز و نرم باشد. حتماً مراقب باش که برای کراتینه مو نباید از نرم‌کننده مو استفاده کنی، چون روند کراتینه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. موهای خودت را خشک کن، اما بهتر است کمی رطوبت در آنها بماند.

بیشتر بخوانید: "بهترین سرم مو برای آبرسانی، تقویت و ترمیم موها از برند "میس ادن"

در مرحله بعدی، دستکش‌ها را به دست کن و ماده کراتینه را به خوبی هم بزن و آن را روی موهای خودت بمال. برای مالیدن ماده کراتینه به موهای خودت، از ساقه موها شروع کن و به سمت کف سر برو.

کراتین را به آرامی روی موهای خودت ماساژ بده تا به همه جای آن نفوذ کند. مراقب باش که ماده کراتین را تا بیشتر از حدود ۳ سانتیمتری ریشه موهای خودت نزنی.

اجازه بده کراتین به مدت ۳۰ دقیقه روی موهای تو بماند. پس از این مدت، نوبت سشوار است تا کاملاً خشک شود. پس از آنکه موهای تو خشک شد،‌ نوبت اتو کشیدن موهای تو می‌رسد. اتو کشیدن یک روند بسیار ضروری است و به جذب بیشتر کراتین در موها کمک می‌کند.

با استفاده از یک اتو موی صاف، موهای خودت را در دسته‌های باریک اتو کن. مطمئن باش که دسته‌های موی تو آن قدر کوچک هستند تا گرمای اتو به طور یکسان به همه تارهای آنها برسد.

پس از اتو کردن موها، باید اجازه بدهی موهای تو به مدت ۴۸ ساعت در همان حالت بمانند تا کراتین اثرات خود را روی آنها بگذارد.

مراقب باش که موهای تو تحت هیچ شرایطی خیس نشوند، چون کراتین از روی آنها پاک می‌شود. همچنین مطمئن باش که موهای تو صاف باشند. موهای خودت را نبند،‌ با دست نگیر و حتی پشت گوش خودت هم نزن.

پس از گذشت ۴۸ ساعت، کراتینه مو در منزل به پایان می‌رسد. بعد از این مدت،‌ موهای خودت را با شامپو و نرم‌کننده بشور و سپس آنها را سشوار بکش.

ماندگاری کراتینه مو، ۲ تا ۳ ماه است، اما بهتر است موهای خودت را ماکزیمم ۲ تا ۳ بار در سال کراتینه کنی!

"پرپشت کردن موی سر با استفاده از روغن رزماری چگونه است؟" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟