Yasaman

آیا با بهترین روش آب دادن به کاکتوس خانگی آشنا هستی؟

آیا می‌دانی چگونه باید به کاکتوس آب داد

آیا تو هم در خانه خود تعدادی گلدان کاکتوس زیبا داری که محیط زندگی تو را خواستنی و جذاب‌تر می‌کنند؟ اگر نمی‌دانی بهترین روش نگهداری از کاکتوس خانگی چیست، این مطلب را بخوان.

در ادامه، "یاسمن" بهترین روش آب دادن به کاکتوس خانگی را معرفی می‌کند. با دانستن این نکته‌های ساده درباره آب دادن به کاکتوس‌ها، می‌توانی مدت بیشتری از این گیاهان در خانه خود نگهداری کنی.

برخی از افراد یا به کاکتوس خود بیش از حد آب می‌دهند، برخی دیگر هم به میزان کافی آب در اختیار گیاه می‌گذارند. بهتر است زمانی به گیاه خود آب بدهی که خاک آن کامل خشک است. یکی از بهترین روش‌های آب دادن به گیاهان، جمع‌آوری آب باران و استفاده از آن است. آب را به قدری روی خاک بریز تا از انتهای گلدان بیرون بزند.

بیشتر بخوانید: "آیا می‌دانی بهترین روش چیدمان گلدان و گیاه در خانه چیست؟"

بهتر است از پاشیدن یا اسپری کردن آب روی گیاه و برگ‌های آن خودداری کنی، چرا که این کار موجب فاسد شدن گیاه می‌شود. همچنین بهتر است به طور مرتب به گیاه آب بدهی و جداً از بی‌برنامگی و مراعات نکردن میزان آب کافی برای گیاه خودداری کنی. با این کار، ممکن است ریشه کاکتوس خشک شده و از بین برود. این حالت، مانند حالت عکس که ممکن است گیاه از آب بیش از حد فاسد شود، عمل می‌کند.

به گیاه خود آب کافی بده تا از انتهای گلدان بیرون بزند و سپس تا وقتی که خاک آن کاملاً خشک نشده، نیازی نیست به آن آب بدهی. توجه کن که ممکن است خاک روی گلدان خشک شده، اما زیر آن همچنان تر و نم‌دار باشد. به همین دلیل، بهتر است انگشت خود را کمی درون خاک فرو کنی تا مطمئن شوی خاک تر نبوده و آب د ادن به آن موجب فاسد شدن ریشه گیاه نشود.

"این نکات در انتخاب آینه دیواری دکور خانه تو را جذاب‌تر می‌کند!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن