Yasaman

بهترین راه درمان جوش صورت با استفاده از جوش شیرین

بهترین راه درمان جوش صورت همراه جوش شیرین

جوش صورت یا آکنه، تنها مشکل نوجوانان و یا جوانان نیست. بلکه در سنین بالاتر نیز، بسیاری از افراد دچار این مشکل که به شدت زیبایی را مورد تهدید قرار می‌دهد، می‌شوند. امروز با هم درباره بهترین راه درمان جوش صورت با ماده‌ای کاملاً طبیعی در خانه صحبت می‌کنیم.

جوش شیرین یا بی کربونات پتاسیم، ماده‌ای است که در اکثر خانه‌ها و یا بهتر بگوییم آشپزخانه‌ها یافت می‌شود و در زمینه آشپزی نیز کاربردهای فراوانی دارد. اما چیزی که اکنون برای ما جالب است، خواص این ماده برای درمان جوش صورت است. در واقع، جوش شیرین، نوعی لایه‌بردار طبیعی و ملایم برای پوست به شمار می‌آید و با باز کردن منافذ بسته پوست و برداشتن لایه سلول‌های مرده، به درمان جوش کمک بسیاری می‌نماید. جوش شیرین، در ضمن، با متعادل کردن PH پوست و با خواص ضدعفونی کننده خود، راه حلی مناسب برای از بین بردن جوش‌ها به شمار می‌آيد.

بیشتر بخوانید: "۲ ترکیب خانگی برای رفع جای جوش روی صورت"

اکنون با دو روش استفاده از جوش شیرین برای مبارزه با جوش صورت آشنا می‌شویم:

روش نخست:

کمی جوش شیرین (یک یا دو قاشق مرباخوری) را با کمی آب مخلوط می‌کنیم تا خمیری نرم حاصل شود. سپس آن را روی صورت خود بمال و پس از چند دقیقه، آن را شستشو بده.

روش دوم:

دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک قاشق مرباخوری پودر دارچین، آب نصف یک لیمو ترش و پنج قاشق غذاخوری عسل به خوبی مخلوط کن. خمیر به دست آمده را روی صورت خود مالیده و پس از پنج دقیقه آن را شستشو بده.

برای گرفتن نتیجه بهتر، هفته‌ای دربار از هر کدام از روش‌های بالا استفاده کن و حاصل خوب این کار را ببین!

"انتخاب بهترین صابون برای جوش صورت" را اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل
زیبایی

رفع جای جوش صورت با ماسک چوب صندل