Yasaman

آیا می‌دانی چگونه تسلیت بگویی؟

آیا می‌دانی چگونه تسلیت بگوییم؟

فکر آن که به فردی عزادار چه بگوییم، ممکن است ذهن خیلی از ما را درگیر کرده باشد. اگر دوست داری بدانی در این شرایط، بهترین روش تسلیت گفتن و همدردی با طرف مقابل چیست، این مطلب را بخوان. در ادامه، "یاسمن" بهترین روش تسلیت گفتن به دوستان و آشنایان را معرفی می‌کند! با خواندن این مطلب، دیگر این مسئله که چگونه تسلیت بگویی، برایت مشکل‌ساز نخواهد بود!

گوش بده!

شاید یکی از بهترین کارها هنگام تسلیت گفتن، گوش دادن به حرف طرف مقابل بدون هیچ قضاوتی باشد. حتی اگر نمی‌دانی چه چیزی بگویی، به صحبت‌های فرد عزادار گوش بده.

بیشتر بخوانید: "آیا با اهمیت دوستی از دیدگاه روانشناسی آشنا هستی؟"

از کلیشه‌ها دوری کن!

گفتن جملاتی مانند «خدا گلچینه!» و غیره با این که با مهربانی و خوش‌دلی بیان می‌شوند، بیشتر مکالمه را قطع کرده و برای زمان‌هایی مناسب نیستند که می‌خواهی فرد داغدیده، احساسات خود را بیان کند. در عوض سؤال‌هایی بپرس که مکالمه را جلو می‌برد؛ مثلاً «متاسفم که مادرت رو بهتر نمی‌شناختم. چه کارهایی با همدیگه انجام می‌دادین؟»

بر جنبه‌های منفی تمرکز نکن!

بهتر است به فرد مقابل اجازه بدهی گریه کند و احساسات و دردش را بروز بدهد. اما با گفتن جمله‌هایی مانند «چطور دیگه بدون اون زندگی کنیم؟» درد او را بیشتر نکن. داشتن این حس بسیار طبیعی است؛ اما روش بهتر، گفتن جمله‌هایی مانند «اون خیلی دوست‌داشتنی بود، ما خیلی خوش شانس بودیم که می‌شناختیمش!» است.

حاضر باش!

اگر تو و فرد عزادار در یک شهر زندگی می‌کنید، به خانه او برو و حاضر باش، حتی اگر چیز خاصی هم نگویی. این کار نشان می‌دهد به آن فرد اهمیت می‌دهی و او را دوست داری که در زمان‌های سخت، بسیار ارزشمند است. این کار همچنین به تو این فرصت را می‌دهد که بتوانی کارهای لازم را انجام دهی. از بهترین کارهایی که می‌توان برای صاحب عزا انجام داد، مسائل مربوط به خانه و پذیرایی از مهمان‌ها است تا او نگرانی نداشته باشد!

فراموش نکن فردی که رفته در قلب‌های ما زنده است!

این بدان معنا است که ما در زمان‌های احساسی زندگی خود به آنها فکر می‌کنیم. مادری که فرزند خود را از دست داده، در زمان تعطیلات یا روز اول مدرسه به او فکر می‌کند. این روز برای همسر از دست رفته، می‌تواند روز سالگرد ازدواج باشد. در هر صورت، سالگرد فوت افراد، روزی است که همه به او فکر می‌کنند. پس بهتر است یک کارت برای دوست یا عزیز عزادار خود در این روز بفرستی تا بداند به یاد او هستی.

"علائمی که نشان می‌دهند در رابطه مناسبی نیستی!" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن
سلامتی

فیلم آموزش چند حرکت اسکوات بدون وزنه برای فرم دادن به بدن