Yasaman

راهنمای جامع مراقبت از موهای کم‌پشت و نازک!

راهنمای مراقبت از موهای کم پشت و نازک

روش‌های مراقبت از مو برای همه افراد یکسان نیست. در واقع، تکنیک‌ها و روش‌های مناسب برای مراقبت از مو، بسته به نوع و حجم موها متفاوت است. به همین دلیل، امروز "یاسمن" بهترین روش‌های مراقبت از موهای کم‌پشت و نازک را به تو معرفی می‌کند. در ادامه، راهنمای جامع مراقبت از موهای کم پشت و نازک را بخوان!

شست و شوی موهای کم پشت و نازک:

از آنجا که موهای نازک، شعاع مقطع کمتری دارند، در هر سانتیمتر مربع، موهای بیشتری وجود دارد. و هر فولیکول مو، غده‌های چربی خود را دارد. به همین دلیل، این مدل موها نسبت به موهای پرپشت و ضخیم، دیرتر چرب می‌شوند. برای جلوگیری از نرم شدن موها، سعی کن آنها را با شامپوی حجم دهنده و یک روز در میان بشویی. این شامپوها سبک هستند و روی موها سنگینی نمی‌کنند.

بیشتر بخوانید: "معیارهای انتخاب بهترین شامپو برای موهای چرب و کم پشت"

کوتاه کردن موهای کم پشت و نازک:

سعی کن هر ۸ تا ۱۰ هفته موهای خود را کوتاه کنی. تارهای موی نازک ضعیف‌تر هستند و تحمل کمتری نسبت به موهای معمولی دارند؛ در نتیجه، زودتر دچار موخوره می‌شوند. بهتر است برای تقویت موهای خود، آنها را به صورت لایه‌ای بزنی یا فقط نوک آنها را کوتاه کنی. با این کار، موهای تو پرپشت‌تر نیز به نظر می‌رسند.

رنگ کردن موهای کم پشت و نازک:

رنگ موی براق و تازه موها را پرپشت‌تر نشان می‌دهد. برای پوشاندن موهای سفید، هر ۴ تا ۶ هفته ریشه موهای خود را رنگ کن. موهای کم پشت و نازک متخلخل هستند که در نتیجه ،می‌توانند رنگ مو را به زودی جذب کنند و تیره‌تر از رنگ مورد انتظار دربیایند.

حالت دادن به موهای کم پشت و نازک:

اسپری‌های حجم دهنده، پرپشت کننده ریشه‌ها و دیگر محصولات مخصوص افزودن حجم به موها، بهترین محصول برای حالت دادن به موهای کم پشت و نازک هستند. هنگامی که می‌خواهی موهای خود را سشوار بکشی نیز از یک برس گرد با ترکیب دانه‌های پلاستیکی و مویی استفاده کن.

"راه‌های پر پشت شدن مو با رعایت نکاتی اساسی، مهم و در عین حال ساده و آسان" را اینجا بخوانید.

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟