Yasaman

چه نکاتی را باید برای بلند شدن مو رعایت کنی؟

بلند شدن مو و نکات مهمی که باید رعایت کنی

بیشتر خانم‌ها دوست دارند موهایی بلند و یکدست داشته باشند؛ تا جایی که بلند شدن مو تا کمر، آرزوی خیلی از آن‌هاست. موهای بلند قطعاً زیبایی تو را دوچندان می‌کنند؛ اما برای این کار باید به چند نکته توجه کنی و مراقب عواقب آن هم باشی؛ برای مثال، موخوره معمولاً موهای بلند را درگیر می‌کند. در هر حال، اگر قصد انجام این کار را داری، چند نکته را به یاد داشته باش:

۱. فراموش نکن که موها یک شبه رشد نمی‌کنند! موها به طور معمول، تنها حدود یک‌چهارم یا حداکثر نیم اینچ در ماه رشد می‌کنند. پس برای بلند شدن مو باید صبر و حوصله به خرج دهی.

۲. از قضا، قیچی دوست تو است! اگرچه بیشتر خانم‌ها فکر می‌کنند که وقتی تصمیم می‌گیرند موهای خود را بلند کنند، دیگر نباید آن‌ها را کوتاه کنند، اما باید بدانی که در طول دوره بلند شدن مو، گاهی باید انتهای آن‌ها را کوتاه کنی! این کار از موخوره جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود موها به طور سالم رشد کنند. بنابراین، هر ۱۰ تا ۱۲ هفته یک بار، سعی کن انتهای موهای خود را به اندازه یک هشتم اینچ کوتاه کنی.

"ماسک پرپشت کننده مو برای خانم‌هایی که دچار ریزش مو هستند!" را اینجا بخوانید.

۳. هر وقت موها را با شامپو شست‌وشو می‌دهی، از کاندیشنر یا نرم‌کننده مناسب موی خود استفاده کن. نرم‌کننده مو باعث جایگزینی لیپیدها و پروتئین‌ها در داخل ساقه مو می‌شود و با نرم کردن کوتیکول‌های مو، از آسیب دیدن آن‌ها حین شست‌وشو جلوگیری می‌کند. در ضمن، هر بار که دوش می‌گیری، لازم نیست که موها را با شامپو بشوری و گاهی تنها آب کشیدن آن‌ها برای تمیز کردن آلودگی‌های روزانه از روی موها کافی است.

۴. پس از هر بار دوش گرفتن، در پایان کار، موهای خود را با آب سرد آبکشی کن. در ضمن، موهای خود را داخل حوله حمام نپیچ و در حالت خیس، آن‌ها را شانه نکن. برای خشک کردن موها، از سشوار داغ استفاده نکن و پس از خشک شدن موها، آن‌ها را با شانه مناسب شانه بزن.

۵. هر ماه از ماسک روغن‌های طبیعی مانند روغن کرچک یا زیتون برای موهای خود استفاده کن تا هم رطوبت و لطافت آن‌ها را حفظ کنی و هم مواد مغذی مورد نیازشان را تا حدی تأمین کنی.

۶. برای حفظ سلامتی موها حین بلند شدن آن‌ها می توانی از مکمل‌های غذایی، البته زیر نظر پزشک متخصصص، استفاده کنی.

بیشتر بخوانید: "فواید روغن زیتون برای مو"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟