Yasaman

روش‌های باورنکردنی برای بلند شدن مو در یک هفته

بلند شدن مو در یک هفته با روش‌هایی باورنکردنی

اگر می‌خواهی رؤیای بلند شدن مو در عرض یک هفته را محقق کنی، ما بهترین روش‌ها را برای این کار به تو یاد می‌دهیم که شامل درمان‌های طبیعی، مراقبت‌های روزانه از موها و تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی می‌شود.

تمام روش‌هایی که در ادامه می‌خوانی، پیشنهادهایی فوق‌العاده برای بلند شدن مو در یک هفته هستند. عملی کردن این کار با روش‌های زیر اصلاً دور از ذهن نیست!

"راههای تقویت مو که ساده، ولی باورنکردنی هستند!" را اینجا بخوانید.

انواع درمان‌های طبیعی برای بلند شدن مو در یک هفته

ماساژ پوست سر با روغن‌های طبیعی گرم مانند روغن نارگیل، زیتون، جوجوبا و آرگان می‌تواند به بلند شدن مو در یک هفته کمک کند. در واقع، با گرم کردن روغن‌های طبیعی و ماساژ پوست سر با آن‌ها به کمک نوک انگشتان خود به مدت حدود ۳ دقیقه و انجام حرکت‌های دایره‌ای می‌توانی باعث رشد سریع موها شوی. پس از اتمام ماساژ، اجازه بده روغن حدود ۳۰ دقیقه روی موها بماند؛ سپس موهایت را با شامپویی ملایم بشوی.

استفاده از ترکیب یک فنجان روغن نارگیل با یک قاشق غذاخوری روغن بادام و روغن جوجوبا و ماساژ موها و کف سر با آن نیز برای بلند شدن مو در یک هفته توصیه می‌شود. در ضمن، روغن کرچک نیز به تنهایی برای رشد بیشتر موها مفید است. برای این منظور، روغن را یک شب تا صبح روی موها بگذار و سپس آن‌ها را با شامپویی ملایم بشوی.

درمان طبیعی دیگر برای افزایش رشد موها استفاده از سرکه سیب است. دو قاشق غذاخوری سرکه را به دو فنجان آب اضافه کن و موهای خود را با این مخلوط شست‌وشو بده.

مراقبت‌های روزانه ضروری برای بلند شدن مو در یک هفته

موهای خود را تنها دو تا سه بار در طول هفته شامپو بزن. این کار باعث می‌شود چربی و رطوبت مورد نیاز موها و پوست سر از بین نرود. استفاده از نرم‌کننده موی مناسب نیز می‌تواند ليپيدها و پروتئين‌های از دست رفته تارهای مو را جایگزین کند و باعث رشد و سلامتی بيشتر آن‌ها شود.

گرفتن دوش آب سرد پس از استفاده از آب گرم در حمام نیز باعث بسته شدن کوتیکول‌های مو و سلامت موها می‌شود. فراموش نکن پس از حمام نیز موهای مرطوب خود را در حوله نپیچی؛ چون این کار می‌تواند باعث شکستن تارهای مو شود. پیش از رفتن به رختخواب، موهای خود را شانه بزن. این کار می‌تواند گردش خون را در پوست سر افزایش دهد و باعث بهبود و افزایش رشد موها شود.

سعی کن از ابزارهای حالت‌دهنده مو مانند اتوی مو و سشوار کمتر استفاده کنی. در ضمن، موهای خود را هر شش تا هشت هفته به طول سه میلی متر کوتاه کن.

تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی برای بلند شدن مو در یک هفته

در صورت لزوم و با مشورت پزشک، از مکمل‌های تقویت‌کننده مو حاوی ویتامین‌های کلیدی مانند بیوتین، ویتامین C و ویتامین B که به سلامتی موها کمک می‌کنند، استفاده کن. این مکمل‌ها می‌توانند رشد موها را سریع‌تر و بیشتر کنند.

از سوی دیگر، مصرف غذاهایی با پروتئین بالا موجب رشد موها می‌شود. بنابراین، مطمئن شو که رژیم غذایی تو شامل گوشت، ماهی، لوبیا، آجیل، میوه‌ها و سبزیجات و غلات کامل باشد. تمام این کارها برای بلند شدن مو در یک هفته به تو کمک می‌کنند.

بیشتر بخوانید: "آیا خواص روغن زیتون برای مو همان‌قدر که فکر می‌کنیم است؟"

مواضيع ذات صلة

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟
زیبایی

برای داشتن موهای بلند چه باید کرد؟

502 Bad Gateway

502 Bad Gateway


nginx/1.12.1